RX570 Sistem

Zara_Baba

Centipat
Arkadaslar merhaba...
Ben bugun yeni bir sistem topladim kendime ve açıkçası siparisini de verdim. Sistem şöyle;
AMD Ryzen 5 3600
Sappire RX570 8 GB 256 Bit
Kingston HyperX 2x8 GB DDR4 2666 MHz
SanDisk 500 GB 3D Plus SSD
Gigabyte B450M anakart
Sistemi kurarken kasayi ve güç kaynağını degistirmedim. Guc kaynağı olarak High Power 500W 80+ Bronz bulunmakta. Sizce sistem nasil olmuş? PSU sıkıntı cikarir mi bana?
Ilerde zaten bu sistemin taksidi bittiginde 750W gücünde bir PSU alacağım ama simdilik bu neni götürür mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam PSU kaliteli bir marka olduğunu duydum hatta yakın zamanda aynı PSU'yu alacağım, ilerde 750W PSU alacağım demişsiniz sanırım GPU yükseltmeside yapacaksınız

RAM MHz’leri düşük almışsınız. AMD sistemde MHz çok önemli. 3200 falan alın.
Ilk defa Amd sistem topladim o yüzden bilmiyordum. Sadece dual channel performansli olur diye dual channel tercih etmiştim. 2666 yetmez mi şimdi iadeyle filan uğraşmak istemiyorum açıkçası.
Hocam PSU kaliteli bir marka olduğunu duydum hatta yakın zamanda aynı PSU'yu alacağım, ilerde 750W PSU alacağım demişsiniz sanırım GPU yükseltmeside yapacaksınız
Yok valla acikcasi 2 3 sene yukseltme çabam yok daha yeni kurdum çünkü sistemi :D Sadece internette biraz araştırma yaptim (aldiktan sonra bide yaptim bunu) 500 w yetmeyebilir pc reset yapabilir filan diyordu o yüzden biraz korktum.

RAM MHz’leri düşük almışsınız. AMD sistemde MHz çok önemli. 3200 falan alın.

Ilk defa AMD sistem topladim o yüzden bilmiyordum. Sadece Dual Channel performansli olur diye Dual Channel tercih etmiştim. 2666 yetmez mi şimdi iadeyle falan uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Birazcık fark edebiliyor internette testleri mevcut tabii her oyunda aynı değil lakin bir oyunda 2133MHz ile 3000MHz arasında 20FPS fark görmüştüm tabii size kalmış

Birazcık fark edebiliyor internette testleri mevcut tabii her oyunda aynı değil lakin bir oyunda 2133MHz ile 3000MHz arasında 20FPS fark görmüştüm tabii size kalmış
Simdilik idare eder beni hocam ilerde hem ram hemde psu yu guclendirmeyi düşünüyorum bu sistem bana 5 6 ay yeterli olur . PSU sizce yeterli mi bu sisteme darboğaz yapar mi ? Sistemde CD sürücüsü olmayacak 3 tane kasa fani olacak sadece ekstra.

Yeni konular

Geri
Yukarı