RX570 sistemde FreeSync çalışmıyor

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar, 144Hz 1 ms monitörüm var ve FreeSync etki etmiyor. Açıyorum ancak hiçbir fark yok ve de mesela oyuna girerken vb bazı yerlerde FreeSync açık olursa HZ 60'a falan düşüyor. Geri yükseliyor, şu an HDMI ile bağlanıyorum. DP 1.2 kablosu sipariş ettim onu bekliyorum, sistemden mi alakalıdır yoksa kablodan mı?
Sistem:
RX570.
R5 1600.
B450M S2H.
2x8 3000 MHz.
Monitör:

FreeSync'ten nasıl bir etki bekliyorsun? VSYNC kapalı iken 144 FPS'den fazla aldığında ekranda kırılma olmuyorsa işe yarıyor demektir.

Radeon ayarlarında FreeSync Premium yazmıyorsa 144 HZ aktif olmayabilir. Kontrol etmekte fayda var.

FreeSync'ten nasıl bir etki bekliyorsun? V-Sync kapalı iken 144 FPS'den fazla aldığında ekranda kırılma olmuyorsa işe yarıyor demektir.

Radeon ayarlarında FreeSync Premium yazmıyorsa 144 Hz aktif olmayabilir. Kontrol etmekte fayda var.

FreeSync Premium yazıyor. Hocam açtığımda yırtılmalar ve sturetting devam ediyor bu da çalışmadığının göstergesidir HDMI'dan kaynaklıdır diye düşünüyorum yeni kablo gelecek ancak FreeSync açınca FPS kaç ise HZ ona düşüyor ama bir yandan da yırtılmaları vs önlemiyor sorun burada.

1 Ms kapatıp FreeSync açmayı dener misin?

Deniyorum, etki etmedi.

Geri
Yukarı