RX570 sistemden 1 Uzun 3 kısa bip sesi geldi ve görüntü vermedi

oguzcandemir

Hectopat
Daha fazla  
Tekrar merhaba arkadaşlar.

İlk defa kendi başıma bir bilgisayar topladım. Bilgisayar parçalarımın hepsi bugün geldi. Tüm parçaları dikkatli bir şekilde taktım ve denemek için çalıştırdım ama ekrana görüntü gelmedi. Bilgisayardan 1 uzun 3 kısa dıt sesi geldi. bunu internette araştırdığımda ekran kartında sorun olduğu anlamına geldiğini öğrendim. Ekran kartını tamamen söküp tekrar yerleştirdim ve güç girişini tekrar sıkıca taktım ama sorun çözülmedi. Tekrar ekran kartını tamamen çıkarttım ve bu sefer HDMI kablomu direk anakartın HDMI bölümüne taktım ve oradan görüntü almak istedim ama sorun çözülmedi. Bunun bir çözümü var mıdır yoksa anakart veya ekran kartı arızalı mıdır?

Ayrıca ekran kartı slotunu kontrol ettiğimde fotoğrafta işaretlediğim boştaki yer dikkatimi çekti.

İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Anakart: Gigabyte B450M H.
Ekran kartı: MSI AMD Radeon RX570 Armor 4G.
SSD: Kingston A2000 500GB 2200MB/2000MBs NVMe PCI-e M.2.
RAM: GeIL Evo Forza DDR4 8 GB 3000MHz.
PSU: Dark Vega 500W.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    810,7 KB · Görüntüleme: 147
  • 2.jpg
    2.jpg
    773,2 KB · Görüntüleme: 45
  • 3.jpg
    3.jpg
    689,5 KB · Görüntüleme: 53
  • 4.jpg
    4.jpg
    723,3 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
1 uzun 3 kısa ekran kartı arızasıydı sanırım. Ekran kartına takılı olması gerek güç kablosunun iyice yerine oturduğundan emin olun.

Tekrar merhaba arkadaşlar.

İlk defa kendi başıma bir bilgisayar topladım. Bilgisayar parçalarımın hepsi bugün geldi. Tüm parçaları dikkatli bir şekilde taktım ve denemek için çalıştırdım ama ekrana görüntü gelmedi. Bilgisayardan 1 uzun 3 kısa dıt sesi geldi. bunu internette araştırdığımda ekran kartında sorun olduğu anlamına geldiğini öğrendim. Ekran kartını tamamen söküp tekrar yerleştirdim ve güç girişini tekrar sıkıca taktım ama sorun çözülmedi. Tekrar ekran kartını tamamen çıkarttım ve bu sefer HDMI kablomu direk anakartın HDMI bölümüne taktım ve oradan görüntü almak istedim ama sorun çözülmedi. Bunun bir çözümü var mıdır yoksa anakart veya ekran kartı arızalı mıdır?

Ayrıca ekran kartı slotunu kontrol ettiğimde fotoğrafta işaretlediğim boştaki yer dikkatimi çekti.

İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Anakart: Gigabyte B450M H.
Ekran kartı: MSI AMD Radeon RX570 Armor 4G.
SSD: Kingston A2000 500GB 2200MB/2000MBs NVMe PCI-e M.2.
RAM: GeIL Evo Forza DDR4 8 GB 3000MHz.
PSU: Dark Vega 500W.

Arkadaşlar bendeki sorun monitör ve ekran kartı özellekilerinden kaynaklanıyormuş.

Monitör: Viewsonic vx2458-c-mhd modeli ve msi rx serisini kullanan arkadaşlar ve aynı sorunu yaşayan arkadaşlar Buradaki konuya gidip sorunu çözebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı