Çözüldü Sistemden 1 uzun 5 kısa bip sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

N0rvecli

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Türk Silahlı Kuvvetleri Uz. Çvş. Ad
Selam arkadaşlar, DRAM ışığı sürekli yaniyor ve başlıkta belirttiğim gibi bip sesi geliyor ve ekrana görüntü gelmiyor sorun nedir tam olarak?

Çözüm
RAM'lerin ucunu silgi ile silip dener misin?

Hocam RAM'leri 3 kere sildim ekran kartlarında oyle farklı monitörler farklı anakartlar BIOS'a reset attim sifir Windows kurmaya çalıştım RAM'leri tek tek denedim kablolari dönüştürücü ve coklayici ile denedim tüm her şeyi denedim nafile en son bilgisayarcıya bıraktım bakalim ne diyecek.

Hocam RAM'leri 3 kere sildim ekran kartlarında oyle farklı monitörler farklı anakartlar BIOS'a reset attim sifir Windows kurmaya çalıştım RAM'leri tek tek denedim kablolari dönüştürücü ve coklayici ile denedim tüm her şeyi denedim nafile en son bilgisayarcıya bıraktım bakalim ne diyecek.

Arkadaşlarda aydınlasın bilgisayarcı sisemi açmadan anakart arızası demiş sonra aldık geri 4 5 tane ekran kartı ile denedik elektrik kesintisi sonucu 2 ekran kartı bozulmuş ve bundan kaynaklıymış.
Farklı PSU ile denedin mi? Anakartın BIOS'unu sıfırlamayı dene. Aldığın hata ekran kartı hatası, anakartta vgs girişi varsa ekran kartını çıkar.

Farklı PSU ile denedin mi? Anakartın BIOS'unu sıfırlamayı dene. Aldığın hata ekran kartı hatası, anakartta vgs girişi varsa ekran kartını çıkar.

Hayir denemedim fakat PSU saglam muhtemelen BIOS'u sifirladim ekran karti olarak farkli kart taktim yine aynı maalesef.

RAM'lerin ucunu silgi ile silip dener misin?

Arkadaşlarda aydınlasın bilgisayarcı sisemi açmadan anakart arızası demiş sonra aldık geri 4 5 tane ekran kartı ile denedik elektrik kesintisi sonucu 2 ekran kartı bozulmuş ve bundan kaynaklıymış.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı