RX570 sistemin reset atması

karel35

Femtopat
Bugün kurduğum sistemin yaklaşık 30/45 dakika sonra kendine reset atıyor veya donup kapatıyor, kısacası watman sorunu var sanırım bilgisayarımda. PSU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum High Power 500W 80+ PSU mevcut. Bu sorunun kesin çözümü nedir bir de MSI Afterburner'dan GPU frekansımı nasıl düşürebilirim?

1601553762279.png

WattMan sorunu olduğu zaman ekran birdenbire kapanır ve ekran kartının fanları hızlıca dönmeye başlar. Bilgisayarı tekrar açınca AMD'nin kendi uygulaması WattMan ile ilgili uyarı verir. Sizde böyle mi oldu? Yoksa farklı bir şey mi oluyor? AMD'nin uygulaması var değil mi? Ayrıca WattMan bilgisayara reset atmaz veya donup kalmaz. Sadece ekran kartını kapatıp fanları hızlı döndürmeye başlar.

WattMan sorunu olduğu zaman ekran birdenbire kapanır ve ekran kartının fanları hızlıca dönmeye başlar. Bilgisayarı tekrar açınca AMD'nin kendi uygulaması WattMan ile ilgili uyarı verir. Sizde böyle mi oldu? Yoksa farklı bir şey mi oluyor? AMD'nin uygulaması var değil mi? Ayrıca WattMan bilgisayara reset atmaz veya donup kalmaz. Sadece ekran kartını kapatıp fanları hızlı döndürmeye başlar.
Bunların hiçbiri olmuyor hocam durduk yere kapanıyor bilgisayar.Sistemde sorunlu bir parça olduğunu düşünmüyorum ama neden olduğunuda anlamadım.Fanlar normal çalışıyor acaba Afterburnerdan bir kaç ayar yapmalı mıyım?

RX570 Pulse
R5 2600
Corsair 8GB 3000mhz
High Power 500w 80+
B450 S2H, sistemim.

Bunların hiçbiri olmuyor hocam durduk yere kapanıyor bilgisayar.Sistemde sorunlu bir parça olduğunu düşünmüyorum ama neden olduğunuda anlamadım.Fanlar normal çalışıyor acaba Afterburnerdan bir kaç ayar yapmalı mıyım?

RX570 Pulse
R5 2600
Corsair 8GB 3000mhz
High Power 500w 80+
B450 S2H, sistemim.
Durduk yere kapanmasının sebebi ekran kartı değil. Son zamanlarda işlemciyi yuvasından söktünüz mü? Veya herhangi bir parçayı?

Diğer donanımlarından eminsen %200 şüpheyi ekran kartı çekiyor ama diğer donanımların problemsiz olduğundan emin ol.

Bence PSU yetiyor diye emin olma. RX 570, güç tüketimi fazladır. AMD minimum 450w öneriyor ama bu minimum değer. Üstelik 500w sertifikalı PSU bile tam 500w vermez. Üstelik HighPower gibi markaların ucuz fiyatlı ürünleri, beklenen kalitede olmayabilir. Şimdi bende 500w PSU var süper çalışıyor filan diyenler çıkacaktır fakat her 500w PSU ve her sistem aynı değil. Özetle imkanın varsa emin olmadan önce daha güçlü bir PSU ile dene derim.

AMD Radeon'a girin ve bildirim sekmesine bakın Wattman alıyorsunuz bence.
Şöyle bir bildirim var hocam, peki bu sorunun çözümü nedir frekans ayarını düşürürsem işe yarar mı?
Bence PSU yetiyor diye emin olma. RX 570, güç tüketimi fazladır. AMD minimum 450w öneriyor ama bu minimum değer. Üstelik 500w sertifikalı PSU bile tam 500w vermez. Üstelik HighPower gibi markaların ucuz fiyatlı ürünleri, beklenen kalitede olmayabilir. Şimdi bende 500w PSU var süper çalışıyor filan diyenler çıkacaktır fakat her 500w PSU ve her sistem aynı değil. Özetle imkanın varsa emin olmadan önce daha güçlü bir PSU ile dene derim.
High Power forumda araştırdığımda çoğu kişi iyi bir PSU olduğunu söyledi Tam 500W vermiyor fakat 430-450 civarlarında veriyor.

1601554952904.png

Geri
Yukarı