RX570 ve 1600 AF sıcaklık değerleri

Behzat Amir

Centipat
Arkadaşlar dün Gigabyte RX570 ve 1600 AF sistem topladım daha iyileri sizin olur inşallah. Bugün saat 11'den beri açık ve arkada GTA 5 iniyor çoklu CPU kullanımı açık şekilde CS:GO oynuyorum. Bu değerlerden pek anlamadığım için soruyorum PC'de sıkıntı yok değil mi? Bir de Afterburner açık mı oynayayım yoksa sıcaklık değerlerini kontrol ederek mi oynayayım?
Not: Uygulama açık değilken ekran kartı 45 işlemci de o civarlarda %10 kullanımla falan takılıyor boşta. Teşekkürler.

Arkadaşlar dün Gigabyte RX570 ve 1600 AF sistem topladım daha iyileri sizin olur inşallah. Bugün saat 11'den beri açık ve arkada GTA 5 iniyor çoklu CPU kullanımı açık şekilde CS:GO oynuyorum. Bu değerlerden pek anlamadığım için soruyorum PC'de sıkıntı yok değil mi? Bir de Afterburner açık mı oynayayım yoksa sıcaklık değerlerini kontrol ederek mi oynayayım?
Not: Uygulama açık değilken ekran kartı 45 işlemci de o civarlarda %10 kullanımla falan takılıyor boşta. Teşekkürler.

Sıkıntı olmaz GTA 5 disk ve internet kullanır sadece arada bir CPU kullanıcaktır işlenmesi için iyi sosyaller :).

AMD sistemler de çok ısınıyor be.

Her AMD sistem ısınmaz işlemcileri şu an neredeyse hiç ısınmıyor tabii overclock ve Wraith Stealth fanlı olanlar hariç ekran kartı konusunda 5000 serisinde çoğu sorunu çözdüler ısınma gibi nm değerleri düşünde doğal olarak ısınma biraz daha azaldı Driver sorunları da 5000 serisinde neredeyse hiç yok denilebilir :).

Her AMD sistem ısınmaz işlemcileri şu an neredeyse hiç ısınmıyor tabii overclock ve Wraith Stealth fanlı olanlar hariç ekran kartı konusunda 5000 serisinde çoğu sorunu çözdüler ısınma gibi nm değerleri düşünde doğal olarak ısınma biraz daha azaldı Driver sorunları da 5000 serisinde neredeyse hiç yok denilebilir :).

Forumdaki konular öyle demiyor ama :) Eğer fiyat/performans istiyorsa insanlar mutlaka kasa ve soğutmadan kıstıkları için Intel ile kıyaslandığında sıcaklıklar 2 kat fazla.

Özellikle ekran kartları resmen yanıyor 75-80 derece normal diyorlar da aynı seviyede NVIDIA kart 60-65 geçmiyor o da maksimum yani.

Kardeşimin RX 580 8GB Armor modeli var kasası da hava alıyor oldukça iyi ama kasaya dokunduğum zaman elim yanıyor resmen.

Forumdaki konular öyle demiyor ama :) eğer fiyat/performans istiyorsa insanlar mutlaka kasa ve soğutmadan kıstıkları için Intel ile kıyaslandığında sıcaklıklar 2 kat fazla.

Özellikle ekran kartları resmen yanıyor 75-80 derece normal diyorlar da aynı seviyede NVIDIA kart 60-65 geçmiyor o da maksimum yani.

Kardeşimin RX 580 8 GB Armor modeli var kasası da hava alıyor oldukça iyi ama kasaya dokunduğum zaman elim yanıyor resmen.

GTX 1050 Ti kullanıcısıyım 80C görüyorum AMD 500 serisinde çuvalladı ama 5000 serisini de çoğu sorunu çözdüler en çok ekran kartı zorlayan oyunlar 70C üstünü fazla göstermedi :).

Sistem boştayken ekran kartının 45 derece olması normal. Oyun içi değerlerini Msi Afterburner programı ile eklersen değerler hakkında yorumda bulunabiliriz.

Şuanda değerlerim normal değil mi hocam rahatça oynayabilirim ? Lobiye falan dönünce sıcaklık 48-49 oluyo oyunda dediğim civarda

Geri
Yukarı