RX570 ve 2300X aniden donup siyah ekran veriyor

İlhan868

Hectopat
Öncelikle RX570 ekran.
Ryzen 2300X işlemci.
8 GB 3000MHz RAM bulunduruyorum.
Sorun şu ki oyunlarda veya uygulamalarda gezinirken belirli zamanlarda bilgisayar 20 saniye gibi bir süre donuyor ve bu sırada klavye mouse gibi şeyleri kullanamıyorum.
Ekran ilk donuyor sonra siyah ekran veriyor ve siyah ekran kalkınca birkaç saniye sonra kendine geliyor.
Özellikle bu olay oyun oynarken sürekli tekrarlıyor.
Rust gibi zor ve ağır oyunlarda ise donma sırasında oyunu direkt kapatıyor.
Bana bir yardımcı olun. İki gün önce içini temizledim kasanın bezle. Aynı gün RAM'lerine BIOS'tan OC attım başka da bir şey yok durduk yere olacak değil ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 570 ekran kartiyla ayni problemi yaşiyorum forumda çok konu var kesin çözümü yok WattMan hatası sanırım bazı kartlarda oluyormuş karantina bitince garantiye göndereceğim.
Açılırken de klavye mouse un ışıklari gidip geliyor bende bu da anormal geldi bana.

Öncelikle RX570 ekran.
Ryzen 2300X işlemci.
8 GB 3000MHz RAM bulunduruyorum.
Sorun şu ki oyunlarda veya uygulamalarda gezinirken belirli zamanlarda bilgisayar 20 saniye gibi bir süre donuyor ve bu sırada klavye mouse gibi şeyleri kullanamıyorum.
Ekran ilk donuyor sonra siyah ekran veriyor ve siyah ekran kalkınca birkaç saniye sonra kendine geliyor.
Özellikle bu olay oyun oynarken sürekli tekrarlıyor.
Rust gibi zor ve ağır oyunlarda ise donma sırasında oyunu direkt kapatıyor.
Bana bir yardımcı olun. İki gün önce içini temizledim kasanın bezle. Aynı gün RAM'lerine BIOS'tan OC attım başka da bir şey yok durduk yere olacak değil ya.
Eğer voltaj düşürmeyi biliyorsanız, ekran kartının voltajını ve frekansını düşürün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı