RX570 ve R5 1500X Kasma Sorunu

elessarrr

Decapat
Donanım Arşivi'nin topladığı bilgisayarı aldım RX 570, R5 1500X, 8 GB RAM, 1 TB harddisk, bilgisayarım kasıyor bildiğiniz beyler 1.5 aydır bu konu ile uğraşıyorum bir çıkar yol bulamadım. Donanım Arşivi'ne ilettim konuyu birkaç kere taktı ondan sonra cevap vermemeye başladı. Ben de İnce Hesap müşteri hizmetleriyle görüştüm en son kızgın bir şekilde Windows etkinleştirilmediyse veya crack atıldı ise kasar hatta bilgisayar yanabilir tam performans alamayabilirsiniz ekran kartının driverini siteden indirin dedi.

Servise gönderdim bir sıkıntı çıkmadı isterseniz gönderin bilgisayarınızı her parçayı tek tek servisine gönderirirz dediler. Kendi işletim sistemimizi upload ederek denedik hiçbir sıkıntı görülmedi dediler.

Sorun: Çok kasması PUBG yüklenme ekranında kalıyor yükleniyor gözüküyor otomatik uçaktan atlıyor yere atlıyor karakter ölüyor ekrana anca geliyor :) droplanma oluyor oyunda hiçbir oyunu oynayamıyorum.
Hatanın Videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlarınız yüksek olduğundan, bellek kullanımı yüksek geliyor. Bellek yetişmiyor olabilir. En düşük ayarlar ve 720P çözünürlük ile deneyebilir misiniz? Ayrıca farklı oyunlarda, benzer problem yaşıyor musunuz?

HDD'yi test ettiniz mi acaba oyunun açılma süresi bile neredeyse 2 dk'yı buluyor. Sorun bence ayarlarda değil HDD olabilir. Temiz kurulum yapıp, windows'u etkinleştirip deneyebilir misiniz?

Bütün oyunlarda kasma sıkıntısı yaşıyorum HDD kasa ile birlikte verildi 0 yani yeni Windows kurdum uefi ile win 10 pro fakat etkin değil müşteri hizmetleri Microsoft'un kendi sitesinden indirip kurmam gerektiğini söyledi ama o imkan nasıl olabilir 1.200 TL lisans Windows da temel bir kasma var bunu da belirttim yardımcı olursanız sevinirim

Bütün oyunlarda kasma sıkıntısı yaşıyorum HDD kasa ile birlikte verildi 0 yani yeni Windows kurdum uefi ile win 10 pro fakat etkin değil müşteri hizmetleri Microsoft'un kendi sitesinden indirip kurmam gerektiğini söyledi ama o imkan nasıl olabilir 1.200 TL lisans Windows da temel bir kasma var bunu da belirttim yardımcı olursanız sevinirim
Müşteri hizmetlerinin demek istediği büyük ihtimalle Microsoft sitesindeki iso Windows'uı indirip kurmanız para vermiyorsunuz oradan indirirken.

ISO dosyasını indirdim kurdum şuan Windows etkinleştirme yazısı var sahte kodlar var onlar orijinal ayarindaymis o kodlardan alıp windowsu etkinlestirsem kasma düzelir mi acaba ?

Bende de maçın başlamasına 40-45 sn kala ekran geliyor. Harita yüklenmesi uzun sürüyor harddisk hızı düşük olduğu için sanırım. Ssd yok sanırım sistemde. Oyunu ssd ye kurma imkanı olsa birde öyle deneseniz.

Oyunu ssdye kurdum reis yukarda belirttim bir arkadaşım iso ile format atıp güncelleme yapma önerisinde bulundu driverleri sitelerinden indir kasmaz win sahte olduğu için güncelleme yaptıysan kasar dedi ne kadar doğru bilmiyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı