RX570 ve R5 2600 Valorant'ta düşük FPS veriyor

Khallesii

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta yazan sisteme sahibim, internetteki test videolarında yüksek ayarlarda 150FPS civarı dolaştığı görülüyor fakat sistemimde FPS 90-160 arası sürekli dalgalı halde, sürekli düşüşler ve kasmalar oluyor. Bir şey anlaşılır mı bilmem ama bir Afterburner testi çektim ve bilgisayar özelliklerini fotoğrafladım, ek olarak iletiyorum, orada mı bir anormallik var yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    26,6 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.PNG
    2.PNG
    21,8 KB · Görüntüleme: 30
  • 3.PNG
    3.PNG
    22 KB · Görüntüleme: 31
  • 4.PNG
    4.PNG
    26,3 KB · Görüntüleme: 25
  • 5.PNG
    5.PNG
    26,5 KB · Görüntüleme: 35
Bu arada SSD marka ve modeliniz nedir? Onun için de firmware güncellemesi bağlantısını atayım. Ayrıca sağlık değerlerine bakın.

Diğer sürücü güncellemelerine de bakabilirsiniz.

Onları not düşmeyi unutmuşum. Bağlantıda Norton 360 Gamers ürünü indirme bağlantısı da var. Belki anakartı olanlara belirli bir süre hediye ediyor olabilirler.
ADATA SU630
1665759838977.png

Öncelikle BIOS'tan kontrol etmenizi öneririm.
BIOS'ta da 2.80ghz olarak görünüyordu. Az önce bios'u güncelledim o sırada fark ettim.

İşlemcin yetmiyor. YouTube'dan bakarsan RTX 2060 ile rekabetçi modunda bile 130-150 FPS oluyor aynı işlemciyi kullananlar. Çözünürlüğü ve grafikleri düşürmek yerine tam tersi yaparak ekran kartın kullanımı 1. plana alabilirsin, belki bu şekilde biraz daha fazla FPS elde edersin, en azından daha tutarlı FPS değerin olur.
r5 1600 kullanan arkadaşım 200-300fps alıyor.

Geri
Yukarı