R5 2600 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Escobar.edit

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sizlere yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim. Yaklaşık 1 sene önce bir sistem topladım bu sistemim ile oyunlarda güzel FPS'ler alıyordum ancak son 5 6 aydır oyunlarda FPS'lerim düşüşe geçti. Sistemimin herhangi bir yerinde arıza yok, tüm sürücülerim güncel, PC'mi her 3 ayda bir temizliyorum içi kirli değil. Sistemi ilk aldığım 2020 Eylül ayı GTA 5 ve Online olarak oynadığımda hikaye modunda 140, Online modda 60 70 FPS alırken ( Ultra ayarlarda), şu an aynı ayarlarla Online'de 45 50 FPS, hikaye modunda ise 60-80 (manzaralı alanlarda 45 55 ) FPS alıyorum ayarları düşürsem de FPS'e fayda etmiyor ki benim amacım zaten Online oynamak ve 5 6 ay önce rahat oynarken ki o zaman ki FPS'ler de normal değil şu an daha daha düşük FPS sorunu yaşamaktayım.

Sistem özelliklerim:
AMD Ryzen 5 2600 six-Core Processor 3.40 GHz.
RX 570 8 GB ekran kartı.
XPG 8 GB Gammix RAM 3000 MHz X2.
Anakart ASUS Prime b450.
SSD Kingston S400M8/240G

UserBenchmarks: Game 44%, Desk 80%, Work 41%
CPU: AMD Ryzen 5 2600 - 74.4%
GPU: AMD RX 570 - 50.4%
SSD: Kingston SA400M8240G 240GB - 75.1%
HDD: WD Blue 1TB (2012) - 96.8%
RAM: Adata DDR4 3200 2x8GB - 89.6%
MBD: Asus PRIME B450M-K

Not: Neden böyle bir sorun ile karşı karşıyayım bir fikirim yok. Bu konulardan da pek anlamıyorum anlayan arkadaşlar çözüm önerisi veyahut DC üzerinden ( gözümden kaçırdığım herhangi bir şey olabilir amaçlı beraber kontrol etmek için ) yardımcı olabilir ise çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
Kasayı açmadan psu yu öğrenmeniz zor diye biliyorum kasayı açıp bakmanız lazım

O zaman arkadaşların da dediği gibi psu ya bir bakın.
baktım söyledim modelini v.b
FSP gayet iyi bir markadır, PSU'dan kaynaklandığını düşünmüyorum. 550W gayet yeterlidir bilgisayarınız için.

3 RGB 1 normal toplam 4 fan var PC de.
FSP gayet iyi bir markadır, PSU'dan kaynaklandığını düşünmüyorum. 550W gayet yeterlidir bilgisayarınız için.

Kafayı yemek üzereyim yavaş yavaş sorunu bulurum umarım ve ben bu sistemi 5100 TL'ye almıştım tam 1 yıl önce ki ben öğrenciyim benim için deli para ve şu an aynı sistemi 9579 TL olarak gördüm yani benim sisteme bu kadar paralar verip söyle FPS almak hayal kırıklığı belki de bende sıkıntı vardır diyeceğim ama Fortnite de 120 FPS en Full'de veyahut Valorant'ta 140 FPS en Full'de alıyorum şu GTA da sabit 60 la oynasam gam yemem.

Son düzenleme:

Kafayı yemek üzereyim yavaş yavaş sorunu bulurum umarım ve ben bu sistemi 5100 TL'ye almıştım tam 1 yıl önce ki ben öğrenciyim benim için deli para ve şu an aynı sistemi 9579 TL olarak gördüm yani benim sisteme bu kadar paralar verip söyle FPS almak hayal kırıklığı belki de bende sıkıntı vardır diyeceğim ama Fortnite de 120 FPS en Full'de veyahut Valorant'ta 140 FPS en Full'de alıyorum şu GTA da sabit 60 la oynasam gam yemem.
Donanımsal bir sıkıntı da olabilir, şuan düşünüyorum ama, format atmak da fayda olabilir hocam kesin bir şey diyemem size.

Yeni konular

Geri
Yukarı