RX570 yanmış olabilir mi?

AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz AM4 19 MB Cache 65 W İşlemci

BIOS güncellemesi de yapmıştım aslında, BIOS'dan RAM frekansını yükseltmiştim eski haline tekrar geri çevirdim. Şu an hiç ama hiçbir şekilde AMD Driver'i yüklenmiyor attığım görüntüler bir türlü değişmiyor formatın çözmesi gerektiğini düşündüm ama yine olmadı BIOS pilini çıkartmıştım yine olmamıştı ama şu an tekrar deneyebilirim bana sorarsan eğer BIOS pili buna çözüm olmaz yani ne sorun olabilir şu an ben çözemedim bilgisayarcıda bir şey diyemedi o çocuğa sorduğumda ekran kartının kilitli çekirdeklerini açtım dedi programa gir resetle programı düzelir gibi şeyler dedi daha cevap vermedi. Komple format attığım için programı sıfırlamaya gerek kalmadı şu an ne çözüm önerirsiniz?
Hocam eğer BIOS sıfırlama işe yaramadıysa da sorun ekran kartının BIOS'un da olabilir siz ne kadar sistemi formatlasanız da sadece Windows ve bilgisayarınızda ki dosyalarınız sıfırlanır ekran kartının BIOS'u sıfırlanmaz benim bildiğim son olarak ekran kartının BIOS'unu sıfırlamanız olur.(Sıfırlama var mı tam bilmiyorum ancak yoksa bile en azından güncellemeyi deneyebilirsiniz bu konu yardımcı olabilir)

Format işletim sistemi kurar. BIOS pilini çıkarmak BIOS'a kayıtlı bilgileri sıfırlar. BIOS pilini çıkarıp geri takın. Buna rağmen tanınmazsa geçmiş olsun bir daha insanlara TW verip bağlattırıp overclock vs. yaptırmayın. Valorant zaten optimizasyon sıkıntılı oyun. RTX 2060'la 200 FPS alıyordum bir zamanlar.

Ben yayında yapıyorum YouTube içerigi de üretiyorum 165 Hertz en düşük ayarlarda alamadığım için böyle bir şey yaptım o arkadaş bilgisayarcıydı zatan güvendim ama geçti daha. BIOS pilini güç kaynagını kestikten sonra çıkartıyorum 1 dakika bekleyip geri takıyorum doğru mudur?

Ben yayında yapıyorum YouTube içerigi de üretiyorum 165 Hertz en düşük ayarlarda alamadığım için böyle bir şey yaptım o arkadaş bilgisayarcıydı zatan güvendim ama geçti daha. BIOS pilini güç kaynagını kestikten sonra çıkartıyorum 1 dakika bekleyip geri takıyorum doğru mudur?
Normalde çıkardığında sıfırlanır. Fakat beklemek daha iyi.

Hocam eğer BIOS sıfırlama işe yaramadıysa da sorun ekran kartının BIOS'un da olabilir siz ne kadar sistemi formatlasanız da sadece Windows ve bilgisayarınızda ki dosyalarınız sıfırlanır ekran kartının BIOS'u sıfırlanmaz benim bildiğim son olarak ekran kartının BIOS'unu sıfırlamanız olur.(sıfırlama var mı tam bilmiyorum ancak yoksa bile en azından güncellemeyi deneyebilirsiniz bu konu yardımcı olabilir)

Söylenenleri yapıyorum makale de yazılanları fakat açar açmaz driver hatası verdi ekran kartı driverini yükleyin diyor işin kötü yanı driver yüklenmiyor zaten. Ve programı görünce hatırladım o arkadaş da bu programla bir şeyler yapmıştı.
Normalde çıkardığında sıfırlanır. Fakat beklemek daha iyi.

Çıkarttım yaklaşık 15 dakika bekledim taktım başta siyah ekran geldi F1 deyip geçtim BIOS ayarlarına girdim çıktım öyle sonra şifre ile oturum açtım yine aynı muhabbet değişen hiçbir şey yok bunda nerede sorun var anlamıyorum alacağım ekran kartında da böyle sorun verirse ne yaparım ben o zaman.

Son düzenleme:
Ve programı görünce hatırladım o arkadaş da bu programla bir şeyler yapmıştı.
Hocam yapan arkadaş kimse ekran kartınızın BIOS ile oynayıp bozmuş o BIOS'u ya sıfırlayacaksınız ya da güncelleyip eski sürümü ve ayarları ortadan kaldıracaksınız yoksa yapacağınız bir şey yok gibi duruyor :(

Söylenenleri yapıyorum makale de yazılanları fakat açar açmaz driver hatası verdi ekran kartı driverini yükleyin diyor işin kötü yanı driver yüklenmiyor zaten. Ve programı görünce hatırladım o arkadaş da bu programla bir şeyler yapmıştı.

Çıkarttım yaklaşık 15 dakika bekledim taktım başta siyah ekran geldi F1 deyip geçtim BIOS ayarlarına girdim çıktım öyle sonra şifre ile oturum açtım yine aynı muhabbet değişen hiçbir şey yok bunda nerede sorun var anlamıyorum alacağım ekran kartında da böyle sorun verirse ne yaparım ben o zaman.
Ekran kartın gitmiş. Yeni ekran kartında böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Olursa sorun anakartta demek. Eğer olursa kendisine bilgisayarcı diyen herif sizin PC'yi bilerek bozmuştur belki de önyargılı olmak istemiyorum ama aklıma bu geldi.

Hocam yapan arkadaş kimse ekran kartınızın BIOS ile oynayıp bozmuş o BIOS'u ya sıfırlayacaksınız ya da güncelleyip eski sürümü ve ayarları ortadan kaldıracaksınız yoksa yapacağınız bir şey yok gibi duruyor :(

Olmuyor ki ekran kartının BIOS'unu güncelleyemiyorum driver yüklü değil diyor driveri yükleyemiyorum bu yüzden BIOS'u güncelleyemiyorum anakartın BIOS'unu güncelleyeceğim şimdi başka ne yapabilirim bilmiyorum. Yeni aldığım ekran kartında sorun çıkarmaz değil mi?
Ekran kartın gitmiş. Yeni ekran kartında böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Olursa sorun anakartta demek. Eğer olursa kendisine bilgisayarcı diyen herif sizin PC'yi bilerek bozmuştur belki de ön yargılı olmak istemiyorum ama aklıma bu geldi.

Kendi çapında bir şeyler yapmaya çalıştı öyle diyeyim eğer anakart sorunluysa bunu nasıl anlayabilirim? Yeni ekran kartı alacağım bugün yarın yeni ekran kartında sorun çıkarır mı?

Olmuyor ki ekran kartının BIOS'unu güncelleyemiyorum driver yüklü değil diyor driveri yükleyemiyorum bu yüzden BIOS'u güncelleyemiyorum anakartın BIOS'unu güncelleyeceğim şimdi başka ne yapabilirim bilmiyorum. Yeni aldığım ekran kartında sorun çıkarmaz değil mi?
Çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum da o karttan ümidinizi kesmeyin bence biraz daha çözüm arayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı