RX570 yanmış olabilir mi?

Çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum da o karttan ümidinizi kesmeyin bence biraz daha çözüm arayın.

Ne sıkıntılı işmiş arkadaş ekran kartı BIOS güncelleyemiyorum bir türlü bende anakart BIOS'unu güncelleyeceğim şimdi olacağını pek sanmıyorum da. Bunda bir şey var belki bir çakışma yani illa bir şey vardır driver yüklenmiyor çünkü bakmadığım çözüm kalmadı ne yapacağım bilmiyorum.

Bunu takmadan anlayamayız.

Umarım yeni ekran kartında sorun çıkmaz buna çözüm bulsaydım güzel olurdu da şu an çözümü yok gibi ya da çok basit bir çözümü var biz bilmiyoruzdur.

GPU bios güncelleme için sürücü yüklü olmasına gerçek yok. Hiç görüntü vermeyen kartlara bile kör flash yolu ile bios yüklenebiliyor. Sizin sorununuz yeni bios yükleyerek çözülebilir gibi duruyor.

GPU BIOS güncelleme için sürücü yüklü olmasına gerçek yok. Hiç görüntü vermeyen kartlara bile kör flash yolu ile BIOS yüklenebiliyor. Sizin sorununuz yeni BIOS yükleyerek çözülebilir gibi duruyor.

Ama nasıl yükleyebilirim bir makalede yazılanları yaptım ama başta hata veriyor driver yüklü değil diyor driver %97'ye kadar geliyor görselde ki hatayı veriyor masaüstü sag Click yapınca AMD gözüküyor ama hiçbir şekilde arayüzüne ulaşamıyorum 64 Hertz de kalıyor ekran öylece. Nasıl yapabilirim?

Hocam bozulmuş olabilir ekran kartına fazla voltaj verdi ise. Çok yüksek sıcaklıklara çıkıp böyle olmuş olabilir ya da ekran kartına güç veren bileşenlerde bozulmuş olabilir.

Hocam bozulmuş olabilir ekran kartına fazla voltaj verdi ise. Çok yüksek sıcaklıklara çıkıp böyle olmuş olabilir ya da ekran kartına güç veren bileşenlerde bozulmuş olabilir.

Böyle ünlem işareti var hiç değişmiyor bu. Sıcaklığı fazla bayağı sıcak oluyordu şu an mesela oyuna girmediğim halde ki giremem görmüyor ekran kartını işte giremediğim halde Google'da dolandığım halde bayağı bir sıcak. Çift fanlı fanın bir perdesinin parçası kırıldı oraya kürdan taktım tek fanlı çalışıyor ama işte görmüyor bir türlü yüklenmiyor driver.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 29
Böyle ünlem işareti var hiç değişmiyor bu. Sıcaklığı fazla bayağı sıcak oluyordu şu an mesela oyuna girmediğim halde ki giremem görmüyor ekran kartını işte giremediğim halde Google'da dolandığım halde bayağı bir sıcak. Çift fanlı fanın bir perdesinin parçası kırıldı oraya kürdan taktım tek fanlı çalışıyor ama işte görmüyor bir türlü yüklenmiyor driver.
Hocam tek fan + overclock yaptıysa arkadaş büyük ihtimal ekran kartı gitmiştir. Bazı bilgisayar tamircileri var kartları tamir ediyorlar onlara götürün yüksek bir fiyat isteyebilirler tabii.

Hocam siz karta acı çektirmişsiniz fanının biri çalışmıyor tek fanla bir de Overclock yaptıysanız o kart hakkında iyi şeyler düşünmek mümkün değil BIOS sıfırlaması deneyin yine sorun varsa maalesef kartınız gidik.

Hocam tek fan + overclock yaptıysa arkadaş büyük ihtimal ekran kartı gitmiştir. Bazı bilgisayar tamircileri var kartları tamir ediyorlar onlara götürün yüksek bir fiyat isteyebilirler tabii.

OC yaptımı bilmiyorum ama kilitli çekirdekleri açtım dedi atiwin ile CMD ile birkaç programla daha bir şeyler yaptı sıcaklığı ölçtü driver listesine baktı falan oldu dedi ama ekran kartı çok ısınıyor dedi temizle ben de aldım temizlerken üstünüze afiyet kanadın bir parçası kırıldı tek pervane kırıldı yani tek fanlı şekilde getirdim taktım sonra yaptı yine oldu dedi öyle kaldı bir hafta sonrada durum vaziyet bu.

Hocam siz karta acı çektirmişsiniz fanının biri çalışmıyor tek fanla bir de overclock yaptıysanız o kart hakkında iyi şeyler düşünmek mümkün değil BIOS sıfırlaması deneyin yine sorun varsa maalesef kartınız gidik.

Şu an amacım hatası arızayı tespit etmek ne yapabilirim bu durumda bilmiyorum tespit edersem eğer ona göre bir şey yaparım. CMD'den ekran kartı güncellemeyi açtım yapmaya çalışıyorum yüklenmeyi yarıda kesiyor her türlü yüklemiyor yani.

Bence karta BIOS yüklemesi yapmaya çalıştı yapamadı yarım yamalak bir şeyler yaptı kart kafayı yedi.

Eski bir kart zaten yeni sayılmaz. Yeni almayı düşünüyordum ki bu patlak verdi.
Önemli not!
Arkadaşlar şu program: Atikmdag-patcher çözdü olayı. Yaptıklarımı anlatıyorum adım adım.

Atiwin indirdim CMD ile atiwine giriş yaptım tabii ekran kartı BIOS güncellemesi atar gibi oldu yarıda kapandı (YouTube'da buldum.) Sonra driveri ddua ile güvenli modda kaldırdım, adm driver otomatik kurucu kurdum oto olarak 2 tane güncelleme gösteredi birini yükledim aynı hatayı aldım PC resetlendi yine aynı hata driver görünmüyor hiçbir şekilde. Atikmdag-patcher programını yönetici olarak çalıştırıp evet e bastım PC resetledim ve sorun düzeldi. Şu an 165 Hz de driver arayüzüne erişerek kullanıyorum.
Dip not: Geçen ki gibi aniden gidebilir gitme ihtimali yüksek çünkü geçende bu şekil çözmüştü bilgisayarcı (galiba emin degilim.) Ama gitme ihtimali var yine. Her gittiğinde atikmdag-patcher bu programla düzeltmeye çalışacağım. Yorum yapan vaktini ayıran herkese teşekkürlerimi sunuyorum! Bu kadar basit bir çözümü varmış demek ki :)

Geri
Yukarı