RX5700 Düşük Hashrate

ASUS TUF 3 RX5700 8 GB ekran kartı ile Ethereum mining yapıyorum. Stok ve ek ayarlı haliyle 48 Mh/s ile başlayıp yavaş yavaş 40Mh/s'e düşüyorum. Sebebi hakkında fikri olan var mı?

1640098070104.png

1640098104889.png

Memory temp çok yüksek. 104 derece abaov.
5700xt hashrate yaz youbue a. 2-3 tane video izle. İzlediğin ayarların ortalamasını deneyebilirsin.

Kartımın xt olmadığını tekrar belirtmek istiyorum (belki farkındasınızdır da benimki düz 5700) ne olur ne olmaz diye sonrasında tavsiyenize göre izleyip ayar yapıcam.

Evet bellek sıcaklığın yüksek. RX 5700'lerde bellek sıcaklığı yüksek oluyor maalesef özellikle bazı modellerde. Senin kasa içi havalandırmada sorun olabilir. İkincisi fan hızın düşük yüzde 85 ve üzeri kullanmalısın ben gibi. Gürültü artacak ama sıcaklığında düşecektir. Gerekirse kasanın yan kapağını açık tutarak tekrar bak. Miner uygulaması olarak Team red miner dener misin? Harcanan watt ve mh ta bir gariplik var belki sıcaklık çok yükselince mh değeri düşüyordur.

Son dediğinize katılıyorum normalde 52 ile başlarken 1 saatin sonuna doğru 40 a düşüyor. Kart konusuna gelecek olursak fan hızını %65 te tutuyor olma sebebim %65 ten sonra ne kadar arttırırsam arttırıyım sıcaklık aynı oluyor. Junction temprature'a bakmadım hiç arttırıp ama birazdan her zaman oynadığım rainbow six siege'e girip junction orada da mı aynı sıcaklıkta ona bakıcam. Bilgisayarı 1.5 yıldır kullanıyorum ve rainbow oynuyorum, eğer r6da da o sıcaklıklara çıkıyorsa yapmaya devam edicem. Şuan rig olarak değil de 1.5 yıl önce topladığım sistemde kazdığım için 24 saat açık tutmaya hazır değilim gibi hissediyorum. Sanki uzun vadede zararlı olacakmış gibi geliyor ama göreceğiz bilgi edinmeye çalışıyorum. Şuan team red miner'ı yüklüyorum.

Yüzde 65'ten sonra çekirdek sıcaklığı aynı oluyor olabilir ama bellek sıcaklığının etkileneceğini düşünüyorum o nedenle yüzde 85 altına düşürmemelisin bence. Bende 1.5 - 2 sene önce almıştım sitemi ve aylardır 24 saat açık çalışıyor. Çok nadir kısa süre kapatır açarım 3-5 dk gibi ama planlı değil öyle aklıma eserse ya da yeni bir şey deneyeceksem sistemde. Sıcaklıklar sorunsuzsa kapatmaya gerek olmaz zaten. Senin bellek sıcaklığını çözmeden 24 saat açık bırakman sağlıklı olmayacaktır zaten.

Geri
Yukarı