RX5700 sistemin açılması fanlara bağlı

T.ArdaG

Centipat
Gerçekten de başlıkta belirttiğim gibi.
Bilgisayarı açtım ekrana Windows yüklenme ekranı gelmiyor. Direkt Windows açıldığı zaman ekrana görüntü geliyor, onun dışında bazen de ekrana görüntü gelmiyor. Mesela şöyle eğer fanlar ilk başta hızlanıp yavaşlarsa ekrana görüntü geliyor ama sabit hızda dönerse ekrana görüntü gelmiyor.
Anakart: ASUS TUF B450 PRO GAMING.
Ekran kartı: ASUS Radeon RX5700 8 GB GDDR6 256bit DX12 AMD Radeon.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
SSD:
480GB HyperX Fury 3D SSD (KC-S44480-6F)
RAM: Crucial 8 GB Ballistix Sport lt gray DDR4 3000MHz CL15 1.35v PC RAM (X2)=16 GB.
Power Supply: Xigmatek EN42654 X-Power 650W 80+ 120mm fan ATX Power Supply.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten de başlıkta belirttiğim gibi.
Bilgisayarı açtım ekrana Windows yüklenme ekranı gelmiyor. Direkt Windows açıldığı zaman ekrana görüntü geliyor, onun dışında bazen de ekrana görüntü gelmiyor. Mesela şöyle eğer fanlar ilk başta hızlanıp yavaşlarsa ekrana görüntü geliyor ama sabit hızda dönerse ekrana görüntü gelmiyor.
Anakart: ASUS TUF B450 PRO GAMING.
Ekran kartı: ASUS Radeon RX5700 8 GB GDDR6 256bit DX12 AMD Radeon.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
SSD:
480GB HyperX Fury 3D SSD (KC-S44480-6F)
RAM: Crucial 8 GB Ballistix Sport lt gray DDR4 3000MHz CL15 1.35v PC RAM (X2)=16 GB.
Power Supply: Xigmatek EN42654 X-Power 650W 80+ 120mm fan ATX Power Supply.

Sistemi tamamen söküp kabloları tek tek sorunsuz bir şekilde ayarlayın. Güç kaynağını kontrol edin toz kaynaklı kısa devreleri önlemek için kasaya hava vurmanızı öneriyorum.

BIOS'unuz son sürüm mü? XMP kapalıyken de aynısını yaşıyor musun? Denemediysen deneyebilir misin?
BİOS'um son sürüm, XMP sanırım açık kapatmayı deneyeceğim.
Sistemi tamamen söküp kabloları tek tek sorunsuz bir şekilde ayarlayın. Güç kaynağını kontrol edin toz kaynaklı kısa devreleri önlemek için kasaya hava vurmanızı öneriyorum.
Sistemi söksem geri takamam o kadar bilgim yok riske atmak istemem, kasaya havayı bir kaç gün önce vurdum.
acaba sorun monitör kaynaklı mı diye
düşündüm, ancak geri vazgeçtim çünkü bilgisayar açılırken klavyenin rgb'si kapanıp açılıyor.
@Recep Baltaş abi yardımcı olur musun?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı