RX5700XT sistem Ekrana görüntü gelmiyor

Cadencé

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Yaklaşık olarak 4 5 saat önce bilgisayarımdan oyun oynarken görüntü bir anda gitti. Bilgisayara reset attığımda ise görüntüde hiçbir hareket bile olmadı. RAM'leri ekran kartını vb çıkartmama rağmen düzelmedi. Yani akla gelen her şeyi denedim fakat nafile. En sonunda bilgisayarı tekrar olağan düzenine getirdikten sonra bilgisayarı açtım ezbere şifreyi girdim ve ses geldi. Yani anlayacağınız bilgisayar açılıyor fakat görüntü gelmiyor. Sebebi nedir yardımcı olabilir misiniz?
İşlemci: Ryzen 5 3600 | ekran kartı: ASUS TUF RX 5700 XT | anakart: ASUS Prime B450M-K | kasa: Thermaltake V200 600W | RAM: G-skill Ripjaws V 2x8 3200 MHz | SSD: Adata 480 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlam veremiyorum. O kadar para saydığımız sistemlerin böyle durup dururken sorun çıkarmasına anlam veremiyorum. 2018'de Corsair kasaya MSI 1050ti Gaming-Ryzen 1500x'li sistem topladım. Tek bir kere bile tık demedi. Herhangi bir hata vermedi. Saat gibi çalıştı. Bu ay 5700 xt'li sistem topladım. 11 bin civarına mal oldu. Daha açmak nasip olmadı ama 5700XT ve Ryzen 3600 sahiplerinden o kadar çok sorun duyuyorum ki korkuyorum bu kadar parayı devamlı uğraştıracak bir sisteme mi verdim acaba diye! Yazık kaç ayda ödeyeceğim parasını.

Sizin sorununuza gelince, keşke çözümünü bilsem. Ekstra yüklenen, inen bir şey olmadıysa tekrar tak çıkar yapın diyebilirim ancak. Çözüldüğünde burayı güncelleyin lütfen.

Anlam veremiyorum. O kadar para saydığımız sistemlerin böyle durup dururken sorun çıkarmasına anlam veremiyorum. 2018'de Corsair kasaya MSI 1050ti Gaming-Ryzen 1500x'li sistem topladım. Tek bir kere bile tık demedi. Herhangi bir hata vermedi. Saat gibi çalıştı. Bu ay 5700 xt'li sistem topladım. 11 bin civarına mal oldu. Daha açmak nasip olmadı ama 5700XT ve Ryzen 3600 sahiplerinden o kadar çok sorun duyuyorum ki korkuyorum bu kadar parayı devamlı uğraştıracak bir sisteme mi verdim acaba diye! Yazık kaç ayda ödeyeceğim parasını.

Sizin sorununuza gelince, keşke çözümünü bilsem. Ekstra yüklenen, inen bir şey olmadıysa tekrar tak çıkar yapın diyebilirim ancak. Çözüldüğünde burayı güncelleyin lütfen.
Kullanılan driver sürümleriyle vs alakalı. ben şubat ayından beri 5700 XT Nitro+ ve 3800X işlemcili sistemimi kullanıyorum, şuana kadar bir sorun yaşamadım. Aldığımdan beri sırasıyla 19.9.2, 20.2.2, 20.4.2 kullandım ve şuanda da güncel olarak 20.7.2 sürümünü kullanıyorum. Her yeni driver sürümünü DDU ile temiz bir şekilde kurdum. Bir sorun yaşadığım zaman hemen yine DDU ile en son kullandığım sorunsuz sürüme geri döndüm. Biraz da şans işi sanırım, ama ben bir sorun yaşamadım memnunum.

Kullanılan driver sürümleriyle vs alakalı. ben şubat ayından beri 5700 XT Nitro+ ve 3800X işlemcili sistemimi kullanıyorum, şuana kadar bir sorun yaşamadım. Aldığımdan beri sırasıyla 19.9.2, 20.2.2, 20.4.2 kullandım ve şuanda da güncel olarak 20.7.2 sürümünü kullanıyorum. Her yeni driver sürümünü DDU ile temiz bir şekilde kurdum. Bir sorun yaşadığım zaman hemen yine DDU ile en son kullandığım sorunsuz sürüme geri döndüm. Biraz da şans işi sanırım, ama ben bir sorun yaşamadım memnunum.

Evet muhtemelen sorunların büyük çoğunluğu driver ile alakalı. Ama başka sorunlar yaşayanlar da var. Dediğiniz gibi biraz da şans işi. Benim sistem hazır ama windows'u pazartesi kurabilirim ancak. Bakalım neler olacak. Sizin sorunsuz kullanmanıza sevindim.

İlk önce farklı monitörde deneyin. HDMI girişli televizyonda olur. Görüntü gelmezse sıkıntı ekran kartındadır.

Başka bir ekran ile de denedim fakat nafile görüntü gelmiyor. Büyük ihtimalle servise yollayacağım.
Anlam veremiyorum. O kadar para saydığımız sistemlerin böyle durup dururken sorun çıkarmasına anlam veremiyorum. 2018'de Corsair kasaya MSI 1050 Ti Gaming-Ryzen 1500X'li sistem topladım. Tek bir kere bile tık demedi. Herhangi bir hata vermedi. Saat gibi çalıştı. Bu ay 5700 XT'li sistem topladım. 11 bin civarına mal oldu. Daha açmak nasip olmadı ama 5700XT ve Ryzen 3600 sahiplerinden o kadar çok sorun duyuyorum ki korkuyorum bu kadar parayı devamlı uğraştıracak bir sisteme mi verdim acaba diye! Yazık kaç ayda ödeyeceğim parasını.

Aslında bayağı şans işi bir arkadaşım var benim sistemim ile neredeyse aynı sistemi sorunsuz kullanıyor. Ama dediğiniz gibi ekran kartı, evet sorun çıkaran da var çıkarmayanda ve benimki çıkartan kısmında. Lakin işlemci konusunda aynısını söyleyemem düzgün bir hava soğutucu ile çok güçlü bir işlemci.

Son düzenleme:
Başka bir ekran ile de denedim fakat nafile görüntü gelmiyor. Büyük ihtimalle servise yollayacağım.

Aslında bayağı şans işi bir arkadaşım var benim sistemim ile neredeyse aynı sistemi sorunsuz kullanıyor. Ama dediğiniz gibi ekran kartı, evet sorun çıkaran da var çıkarmayanda ve benimki çıkartan kısmında. Lakin işlemci konusunda aynısını söyleyemem düzgün bir hava soğutucu ile çok güçlü bir işlemci.

Geçmiş olsun çok üzücü. İade hakkınız varsa bence tamir yerine iade edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı