RX5700XT sistem PSU'mu iade etmeli miyim?

Elina_089

Kilopat
Yeter yetmez değil, sadece rahat bir kullanım ve PSU fanlarının tam devir dönmemesi ve PSU'nun ısınmaması için 200W boşluk bırakılmasını öneriyoruz. Sizin sistem zaten yük altında 550W güç çekmez. Tahmini olarak 350W civarı çekse yeterli gelir.

Yeter yetmez değil, sadece rahat bir kullanım ve PSU fanlarının tam devir dönmemesi ve PSU'nun ısınmaması için 200W boşluk bırakılmasını öneriyoruz. Sizin sistem zaten yük altında 550W güç çekmez. Tahmini olarak 350W civarı çekse yeterli gelir.
1581517380753.png

Emin misiniz hocam? %80 verimlilikle hesapladığımda 470W veremez diye hesapladım ben?

Eki Görüntüle 499928
Emin misiniz hocam? %80 verimlilikle hesapladığımda 470W veremez diye hesapladım ben?
Kartınız 250W güç çekiyor tam yükte. Oyun sırasında işlemciniz de tam yüke girmediğine göre işlemciniz de 60W civarı çekse 310 ediyor. Sistemin geri kalasnı 40W çekse 350W. Bu site biraz fazla gösteriyor. Internetten kartın incelemelerine bakıp bilgi sahibi olabilirsiniz. GURU3D 550W PSU yeterli yazmış.

Kartınız 250W güç çekiyor tam yükte. Oyun sırasında işlemciniz de tam yüke girmediğine göre işlemciniz de 60W civarı çekse 310 ediyor. Sistemin geri kalasnı 40W çekse 350W. Bu site biraz fazla gösteriyor. Internetten kartın incelemelerine bakıp bilgi sahibi olabilirsiniz. GURU3D 550W PSU yeterli yazmış.

Site klavye fare depolama fan vs. her şeyi dahil ediyor. Bence site yüksek değil siz düşük hesaplıyorsunuz.
Emin olamadım hala, iade etmeli miyim?
Ayrıca kullandığım 5700XT'nin Game Clock* : 1795 MHz olduğunu da eklemek lazım.

Site klavye fare depolama fan vs. her şeyi dahil ediyor. Bence site yüksek değil siz düşük hesaplıyorsunuz.
Emin olamadım hala, iade etmeli miyim?
Dostum 9900K ile 2080Ti'ı 650W PSU'da kullanıyor arkadaşım. Çoğu siteden baktığında da 5700XT için 550W yeterli yazıyor. Ama senin belli ki kafan rahat etmiyor değiştir o zaman. Kafanda soru varsa ne söylesek az zaten takmışsın rahat etmezsin kullanırken de. İade et ve başka PSU al.

Yanlış bilgilendirmek istemem ama benim bildiğim kadarıyla o PSU 550W tam gücü verebiliyor. %80 verimlilik demek 687,5W şebekeden tam yükte çekeceği güç demek. Yani verimlilik şebekeden çekilecek gücü belirliyor. Zamanla alacağınız tam yük düşecektir ama sınırda kalmayacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı