RX580 4 GB crossfire

Bütçe
1000

CelalHann

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim ASUS Dual RX580 4 GB ekran kartım var.

B350 PC Mate ATX anakart.
2x8 Corsair Vengeance LED RAM.
Corsair vs600 güç kaynağı.
Ryzen 5 1600 12nm işlemci var OC ile 4.0 GHz'de rahatça çalışıyor CPU testinde Ryzen 7 1700X'le eşit tek çekirdek performansı veriyor hatta geçiyor.

Şimdi ben bunu bir tanıdık arkadaşıma vereceğim RX 580 ekran kartını üstüne 2100 TL vericeğim oda bana Gigabyte GTX1080 waterforce sıvı soğutmalı ekran kartı verecek.
Sıvı soğutması dahil.

Ama tabii biraz bütçeyi aşıyor.

Onun yerine 1 tane daha aynı karttan 700 TL'ye alıp crossfire yapsam daha karlı olmaz mı?

Testlerde RX 5700 XT ile aynı performansı veriyor RX580'i crossfire yapınca, %3 daha iyi sadece RX 5700 XT.

Ne diyorsunuz yapmamı önerir misiniz?

Veya RX 580'i ver birine 700 800'e 1100 1200 ekle XX kartı al mı dersiniz?

Unutmayın şu anda çoğu oyun crossfire destekliyor sitesinden bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni oyunlarda çift ekran kartı desteği yok denecek kadar az. Hiçbir oyunda 2 kartında tam performansını alamazsınız. Nvidia desteklemeyi bırakınca oyun geliştiricileride desteklemeyi bıraktı. Bence 1080 alın.

Crossfire kesinlikle önermiyorum. Oyun destekleri çok az, destekliyoruz deseler de stabilizasyon sorunları oluyor, güç tüketimleri aşırı fazla. Tek ekran kartı her zaman en iyi ve zahmetsiz olandır. Şiddetle 1080'i öneriyorum, sevgiler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı