Sapphire Nitro RX580 4 GB vs ASUS RX580 Dual 8 GB

Bütçe
1400

Eyup24

Femtopat
Yeni bir sistem topladım. İşlemcim Ryzen 5 2600. ekran kartı olarak bütçeme uygun olarak Sapphire nitron RX580 4 GB düşünüyordum.(1500 TL). Geçen cuma gecesi incehesap.com da o fiyat ASUS RX580 Dual 8 GB indirime girdi, almaya calıştım ancak yoğunluktan dolayı alamadım. Şu an ürün fiyatı 2.000 TL'ye geri yükseldi. Bu 2 ekran kartı arasında çok fark var mıdır? Böyle bir indirim tekrar yakalarsam o ekran kartını alınır mı sizce? ASUS'un Dual serisi için kötü yorumlar gördüm Sapphire’e kıyasla ancak 8 GB olması ve aynı fiyatta olması kafa karıştırıyor.

Yeni bir sistem topladım. İşlemcim Ryzen 5 2600. ekran kartı olarak bütçeme uygun olarak Sapphire nitron RX580 4 GB düşünüyordum.(1500 TL). Geçen cuma gecesi incehesap.com da o fiyat ASUS RX580 Dual 8 GB indirime girdi, almaya calıştım ancak yoğunluktan dolayı alamadım. Şu an ürün fiyatı 2.000 TL'ye geri yükseldi. Bu 2 ekran kartı arasında çok fark var mıdır? Böyle bir indirim tekrar yakalarsam o ekran kartını alınır mı sizce? ASUS'un Dual serisi için kötü yorumlar gördüm Sapphire’e kıyasla ancak 8 GB olması ve aynı fiyatta olması kafa karıştırıyor.

RX 580 gibi kartlara bulaşmayın. Hem daha stabil ve sorunsuz hem daha güçlü hem de daha verimli 1650S çok çok daha iyi olur ve benzer fiyatta ama RX 590 ayarı denebilir performans olarak ama güç tüketimi çok çok çok daha düşük ve Driver konusunda kat kat kat daha iyi.

RX 580 gibi kartlara bulaşmayın. Hem daha stabil ve sorunsuz hem daha güçlü hem de daha verimli 1650S çok çok daha iyi olur ve benzer fiyatta ama RX 590 ayarı denebilir performans olarak ama güç tüketimi çok çok çok daha düşük ve Driver konusunda kat kat kat daha iyi.

Hocam bu kartların 128 bit olması bir dezavantaj mıdır? Rx580 256 bit mesela.

SAPPHIRE 4gb Rx5500xt Pulse 11295-03-20g Gddr6 128bit Hdmı 3x Displayport 16x (pcıe 3.0) 130w 450w 14.0ghz | Trendyol AMD düşünürseniz bu modeli alabilirsiniz. Fakat driver sorunu ihtimalı yüksek. Ben RX 5700 alırken biraz korktum. Fakat hiç kapanma veya başka bir driver sorunu yaşamadım. Daha az driver sorunu istiyorsan şu kartı önerebilirim. MSI GTX 1650 SUPER VENTUS XS OC 128 Bit GDDR6 4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Hocam bu kartların 128 Bit olması bir dezavantaj mıdır? RX580 256 Bit mesela.

Bit değerine bakılarak ekran kartı alınmaz. Hatta özelliklere bakılarak direkt ekran kartı alınmaz ve neden insanlar sadece 1650S vs RX 580 konusunda Bit değerine bakıyor anlamış değilim. :D 1650 Super çok daha iyi bir kart her konuda.

Geri
Yukarı