RX580 8 GB ekran kartı çekirdek hızı düşük hızda çalışıyor

Ben bir sorun yaşamıyorum, alabilirsiniz.
Bir problem yok gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
Ben şuna anlam veremiyorum bana mantıklı açıklamasını yapın da benim de içim rahat etsin dostlar. Madem sorun yok, 60FPS 'nin altına düşmesine rağmen neden frekans yine de yükselmiyor bu bir, ayrıca FurMark testlerinde 8XMSAA ile yaptığım yük testinde frekans 1411MHz sabit FPS düşük iken sıcaklık değerleri orta düzeylerdeyken, 0XMSAA ile yaptığımda hem frekans dalgalanıyor, FPS artıyor ama fan ve sıcaklıklar da kendinden geçiyor.

Ben şuna anlam veremiyorum bana mantıklı açıklamasını yapın da benim de içim rahat etsin dostlar. Madem sorun yok, 60FPS 'nin altına düşmesine rağmen neden frekans yine de yükselmiyor bu bir, ayrıca FurMark testlerinde 8XMSAA ile yaptığım yük testinde frekans 1411MHz sabit FPS düşük iken sıcaklık değerleri orta düzeylerdeyken, 0XMSAA ile yaptığımda hem frekans dalgalanıyor, FPS artıyor ama fan ve sıcaklıklar da kendinden geçiyor.
60 FPS'in altına düştüğünü görmedim (Oynadığım oyunlarda) ama benim kartım 1411 MHz hızında çalışıyor? Sorun yaşamıyorum. Furmark testini bilemiyorum. Herhangi bir ayar yapmadım ben Asus Tweak'den.
İsterse +200 FPS olsun, gene de 1411 MHz'de çalışıyor.

60 FPS'in altına düştüğünü görmedim (Oynadığım oyunlarda) ama benim kartım 1411 MHz hızında çalışıyor? Sorun yaşamıyorum. Furmark testini bilemiyorum. Herhangi bir ayar yapmadım ben Asus Tweak'den.
İsterse +200 FPS olsun, gene de 1411 MHz'de çalışıyor.
PUBG 'de çimenli alanlarda 50FPS civarlarına düşüyor. Oralarda da dalgalı frekans değerleri.

Demek istiyorum ki, ben bir sorun yaşamıyorum. 1411 MHz'in altına düştüğü elbette oluyor. Hiç çıkmıyor, veya bir sorun var demiyorum..
Sizin de cihazınız Asus Rog Strix, 1200 civarlarında dolaşıyor mu hiç oyun oynarken? Yoksa düştüğü oluyor dediğiniz 1400-1411 MHz arasında mı? Siz de FurMark uygulamasından önce 8XMSAA ardından 0XMSAA ile yük testi yapma şansınız var mı karşılaştırma yapmak amacıyla?

Sizin de cihazınız Asus Rog Strix, 1200 civarlarında dolaşıyor mu hiç oyun oynarken? Yoksa düştüğü oluyor dediğiniz 1400-1411 MHz arasında mı? Siz de FurMark uygulamasından önce 8XMSAA ardından 0XMSAA ile yük testi yapma şansınız var mı karşılaştırma yapmak amacıyla?
Güç kaynağını garantiye göndereceğim. Test etme şansım yok maalesef ancak 1200 MHz civarını hiç görmedim çünkü bana da az geldi dediğiniz değer. Düşüşü 1300 MHz'e kadar oluyor, sık sık olmuyor.
Genellikle evet, 1400-1411 arasında dolaşıyor. OC yapsam zaten 1500'e kadar yapabiliyorum.
270 Watt kadar güç çektirmiştim ayrıca karta. Bir sıkıntı yaşamadım.

8X MSAA ayarı açık olduğunda kartın verebileceği belirli bir FPS vardır ve onun üzerini genelde görmez. Bu ayar kapalı konumda iken FPS dalgalanması yaşıyor olabilirsiniz bu da frekans değerini etkiler. 60 FPS'e kilitleme gibi düşünün. Önemli olan frekans değil oyun içerisinde sizi rahatsız eden ani kayıplar var mı o.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı