RX580 8 GB sisteme Ryzen 5500 2023'te alınır mı?

21ebu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, anakart ve işlemcim düşük olduğundan sürekli oyunlarda (yüksek ayarlarda oynuyorum) oyundan atıp duruyor. Bazen ise PC öyle açık iken bir bakıyorum yeniden başlatmış kendini.

Şu anda aşağıdaki sistemi kullanıyorum.
ASUS ROG STRIX RX580 8 GB ekran kartı.
X3470 işlemci (750'ye almıştım)
8 GB 1333MHz Kingston RAM (4+4)
Pegatron IPMIP H55 DDR3 anakart.

Demek istediğim bu iş böyle olmaz yükseltmem lazım. Yardımcı olur musunuz? Şu anda aklımda anakart yok ama bin lira civarı düşünüyorum maximum 1.500 çıkabilirim anakart için. İşlemci için ise Ryzen 5 5500 düşünüyorum bana yeteceğini umuyorum. Oynadığım oyunları ve beklentilerimi aşağı yazayım.

RDR2, GTA V, Far Cry serisi vb.
ve yeni çıkacak oyunları da kastırmadan oynatmasını istiyorum.

GTA V ve RDR2'yi Very high ve Ultra'da açıyorum. Bazen 50 bazen 60 alıyorum. Kendini kapatması dışında sorun yok. Kendini kapatma olayında da sistem yetmediği için öyle yapıyor galiba. Kısaca bu sisteme anakart, işlemci ve RAM önerinizi bekliyorum. RAM içinse maximum 1.000 lira bütçem var.

İleride ekran kartını da yükseltirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU modeliniz nedir ?
GameTech 600W Bronze sertifikalı falandı. TP-600P

İşlemciden sonraki ilk işin ram değişimin olsun. DD3 ve 1333 MHz çok geride kaldı artık.
Android adlı arkadaşın da dediği gibi anakart değişince ramler zorunlu olarak değişiyor zaten. Boşta bile ram kullanımı %40 minimum o yüzden oyunlar kapanıyor galiba.

Halihazırda kullandığın PSU sıkıntılı. Çok geç olmadan onu değiştirmeni tavsiye ederim.
Ram takviyesi yapmadan önce (4GB iken) hiçbir sorunla karşılaşmamıştım. Ramlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca arada mavi ekran da alıyorum. Memory falan filan diyor.

Hocam isteğinize yönelik yeni sistem almanız gerekiyor gibi herkese bu sistemi öneriyorum artık. :D
Frekans TV-FT3 / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
500 TL farkla özelleştir kısmından 1 TB yapabilirsiniz.
Hocam ben yavaş yavaş parça parça almak isterken siz bana 16 binlik sistem attınız :d
Sadece anakart, işlemci ve ram alınca sistem otomatik değişiyor zaten.

Hocam ben yavaş yavaş parça parça almak isterken siz bana 16 binlik sistem attınız :d
Sadece anakart, işlemci ve ram alınca sistem otomatik değişiyor zaten.
Pardon hocam.

İşlemci

RAM

Anakart(Anakart için verdiğiniz bütçe biraz düşük hocam.)

ATX anakart önerisi:

Yeni konular

Geri
Yukarı