RX580 8 GB vs GTX1650S 4 gb

Böyle bir saçmalık olur mu? Kartın kas gücü belli verdiği FPS belli. O zaman neden hâlâ 1000 serisi yüksek FPS veriyor?

1070 ve aşağısı artık iyi FPS veremiyor. İleride çıkacak oyunlarda yaşanacak dediklerim. 1050 Ti dahi öyleydi. Kendi zamanında ki oyunları çatır çatır oynatıyordu. Ama bugün AAA+ oyunlarda 45-50 FPS verilirse şükrediyorlar.

1070 ve aşağısı artık iyi FPS veremiyor. İleri de çıkacak oyunlarda yaşanacak dediklerim. 1050 Ti dahi öyleydi. Kendi zamanında ki oyunları çatır çatır oynatıyordu. Ama bugün AAA+ oyunlarda 45-50 FPS verilirse şükrediyorlar.

RX580 1650 Super'den güçsüz bir kart. Zaman geçtikçe o daha az FPS verecek. Geleceğe yatırım yapmak isteyen birisi orta seviye bir kart almamalı zaten.

1070 ve aşağısı artık iyi FPS veremiyor. İleride çıkacak oyunlarda yaşanacak dediklerim. 1050 Ti dahi öyleydi. Kendi zamanında ki oyunları çatır çatır oynatıyordu. Ama bugün AAA+ oyunlarda 45-50 FPS verilirse şükrediyorlar.
Bom boş yorum:) 1660s ile güldüm bu yorumunuza.

RX580 1650 Super'den güçsüz bir kart. Zaman geçtikçe o daha az FPS verecek. Geleceğe yatırım yapmak isteyen birisi orta seviye bir kart almamalı zaten.

Evet aynı şeyi diğer AMD kartlar için de söylüyorlardı. Sonuç belli. Bugün RX470 dahi 1050 Ti’dan fazla FPS ve performans veriyor.

Bom boş yorum:) 1660S ile güldüm bu yorumunuza.

Sizin kartınız gayet güzel ve sağlam bir kart. Gülünecek ya da alınacak bir şey yok. Bahsettiğim kartlar 1650 ve 1650 Super.
Kartı eksik performans ile çıkarıp üstüne BIOS atıp performans yükselterek anca sizin gibi fanboyları kandırırlar.

Fan boy değilim. Hatta AMD’ye çokça söverim. Eleştiririm. Ancak fiyat performans grubun da AMD’den iyisi yok. Bu bir gerçek. Herkes 2070 Super kullanmak zorunda değil zira. Aynı şekilde üst segmentte NVIDIA ile kimse rekabet edemez. Fanboy olarak biraz Intel taraftarıyım diyebiliriz :)

Sizin kartınız gayet güzel ve sağlam bir kart. Gülünecek ya da alınacak bir şey yok. Bahsettiğim kartlar 1650 ve 1650 Super.

Fan boy değilim. Hatta AMD’ye çokça söverim. Eleştiririm. Ancak fiyat performans grubun da AMD’den iyisi yok. Bu bir gerçek. Herkes 2070 Super kullanmak zorunda değil zira. Aynı şekilde üst segmentte NVIDIA ile kimse rekabet edemez. Fanboy olarak biraz Intel taraftarıyım diyebiliriz :)

Fiyat performans başka bir konu. Bahsettiğiniz konu tam olarak şöyle; karta düşük performanslı BIOS atıyorlar daha sonra BIOS güncellemesi yollayıp performans yükseldi diye kandırıyorlar milleti. RX 580'de de aynı şey yapıldı ama testler ortada. Ayrıca GTX 1070 1660 Super kadar performans verebiliyor günümüzde. Yani NVIDIA performans düşürüyor gibi bir saçmalık yok.

RX580 8 GB. 1 sene sonra 1650 Super, 1050 Ti ile aynı kaderi paylaşacak. Zira NVIDIA çok hızlı gelişim sağlıyor. Bu gelişimin aldında ezilecek bu kartlar.
Siz ekran kartınızı piyasaya göre kullanıyorsanız haklısınız. Ben aldığım fiyattaki rakiplerinin performansına göre karşılaştırarak performans odaklı alıyorum. Değeri 200TL düşse ne düşmese ne? Ben o karta fark atıyorsam zerre önemi yok.

Geri
Yukarı