Çözüldü RX580 bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe_05

Hectopat
Daha fazla  
RAM
XPG GAMMİX D-10 8GB 2400MHZ
Ekran kartı
RX580 Reddevil
Anakart
Asus prime B450m k2
İşlemci
Ryzen 5 1600 AF
Bilgisayarım çalıştığı halde ne bir mouse klavye ışığı ne bir ekrana göüntü verme olayı yok. Ekran kartı ve RAM sokuldu takıldı. Başka slotlarda denendi. BIOS resetlemeyi denediğimde, BIOS resetleniyor evet ekrana BIOS da geliyor ama sonrası yok. Kaydedip çıktığımda yine ayni hataya dusuyor ve açılmıyor. BIOS'u resetleyip ayarlari kaydetmeden cikmaya calistigimda ise garip bir sekilde Windows'a erişebiliyorum ve sorunsuz çalışıyor ancak kapatıp tekrar açmaya çalıştığımda yine aynı sorunla karşılaşıyorum.

Anakartım: ASUS Prime B450M K-ıı
Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

BIOS güncellemesi yaptınız mı?

Güncellemeden sonra mı böyle oldu diyorsanız, hayır yapmadım. Ancak yapmamı öneriyorsanız bilgisayarı güncelleme için açmak istediginde diskleri tamir etmeye calisiyordu hiç ellemedim sorun bundan kaynaklanabilir diye diskleri tamir ediyor şu an bitsin deneyecegim.

BIOS pilini cıkar, 5-10sn bekle geri tak.

Maalesef sıfırlamayı denemiştim😔

Kanka o anakartda Ryzen 3 sonrası serileri kullanmak için BIOS güncellemen lazım yoksa görmüyor anakart, bilgisayarıcıya git anakartı ver güncellesin BIOS'u ama güvenilir bir yere git.

Güncellemeden sonra mı böyle oldu diyorsanız, hayır yapmadım. Ancak yapmamı öneriyorsanız bilgisayarı güncelleme için açmak istediginde diskleri tamir etmeye calisiyordu hiç ellemedim sorun bundan kaynaklanabilir diye diskleri tamir ediyor şu an bitsin deneyecegim.

BIOS güncellemesi bir yapın derim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı