RX580 Çözünürlük sorunu yüzünden görüntü gelmiyor

troyn666

Hectopat
Yeni ekran kartı aldım ve bilgisayarıma format attım ekran kartını taktım Driver kurulumunu yaptıktan sonra görüntü kesildi. Yeniden başlattığımda BIOS ekranında çözünürlüğünün kaydığını fark ettim yarısı gözükmüyor ekranın. Ardından ASUS yazısı geliyor ve Windows açıldığı an sinyal kesiliyor.

O an kabloyu sokup daha büyük bir ekrana taktığımda görüntü sorunsuz çalışmaya başlıyor. Evde 3 tane televizyon var birisi 130 ekran 2'si 82 ekran hepsinde sorunsuz çalışıyor.

Ama LG'nın 22 inç LED TV'sine taktığımda çözünürlük tekrar bozuluyor. Ekran kartından şüphelendim başlangıçta fakat büyük ekranda sorunsuz ideal çalışıyor. Ne yapmam gerekiyor bu konuyla ilgili?

Ekran kartım = RX580.

Açılmayan küçük TV = 22inc LG Full HD LED TV.

Açılanlar =
130 ekran 4K Grundig.
82 ekran Full HD Vestel TV.
82 ekran HD ready regal TV.

Çözünürlükler küçük TV ile uyuyor olmasına rağmen bir türlü açmıyor.

Ekran kartı only DVI olduğu için ekran kartına aparat takıp aparattan da HDMI bağlantısı yapıyorum acaba bundan dolayı küçük TV'de çözünürlük bozuluyor olabilir mi? Ne yapmam gerekiyor otomatik çözünürlük ayarlayan programlar var mı?

Belki 720P destekleyen DVI aparat işini görebilir eski olduğu için önclikle sendeki DVI hangi çözünürlüğe kadar destekliyor bilmen gerekiyor eğer 720P ye kadar ise sorunun eski olduğu içindir o zaman daha yüksek çözünürlükte bulman gerekebilir.

Belki 720P destekleyen DVI aparat işini görebilir eski olduğu için önclikle sendeki DVI hangi çözünürlüğe kadar destekliyor bilmen gerekiyor eğer 720P ye kadar ise sorunun eski olduğu içindir o zaman daha yüksek çözünürlükte bulman gerekebilir.
İşin garip tarafı da o geliyor bana 4k TV de bile çalışıyor fullhd de neden açılmıyor hiç anlamış değilim aparat yerine direk dvi den hdmi çeviren kablo mu alayım yoksa aparat mı almalıyım hiç başıma böyle birsey gelmemişti epey ugraştıracak gibi

Geri
Yukarı