RX580 Değişken GPU Kullanımı

ThreeDc

Decapat
Merhaba arkadaşlar sistem özelliklerimi aşağıda belirttim örnek olarak "DayZ" isimli oyuna girdiğimde GPU %98'den bir anda %2'ye %6 %70'e düşebiliyor FPS üzerinde çok bir etkisi olmuyor ancak anlık takip ediyorum bu düşüler anlık saniyelik yaşanıyor. Sebebi ne olabilir? Bu durum normal midir? V-Sync kapalı.

• ASUS Dual RX580 OC 4 GB.
  • Intel i3 9100F.
  • Corsair Vengeance 8 GB LPX.
  • ASUS Prime H310M K r2.0
  • 600W PSU.

Anlık donma, takılma vs gibi sorunlar yoksa problem yok kullandığınız program arka planda ara sıra veri trafiğinde aksaklıklar yaşatabilir programı yönetici olarak çalıştırın, son olarak işlemci kullanımı %100'e yakınsa yine aynı şey olması mümkün.

Fps drop yoksa sıkıntı yok diye biliyorum.
En azından dayz için bir sıkıntı olmuyor fps oynuyor fakat maksimum 20 fps fark ediyodur yani o da zaten çok düşmediği için oyun oynarken fark edilmiyor
Anlık donma, takılma vs gibi sorunlar yoksa problem yok kullandığınız program arka planda ara sıra veri trafiğinde aksaklıklar yaşatabilir programı yönetici olarak çalıştırın, son olarak işlemci kullanımı %100'e yakınsa yine aynı şey olması mümkün.
%40 %70 civarları

Arka planda çalışan uygulamalar aktif olarak bellek, işlemci kullanır biraz fazla kullanan olursa FPS düşmesi olayı olabilir, demem o ki arka Plan'da çalışan uygulamalarınız kontrol edin işinize yaramayan uygulamaları kaldırın.

Masaüstü kaydedici açıksa, o yapıyor olabilir. Ben mesela 3-4 defa format attım bu yüzden, bende de RX580 var. Hiç bir şey açık olmadığı halde %75 sabit çalışıyordu ve büyük oyunlarda kasma yaşatabiliyordu bu arkadaki otomatik ekran kaydından kaynaklanıyor olabilir.

Hocam DayZ için %40 ile %70 arası değişiyor CPU kullanımı bazen 70'ten daha yukarıda çıkıyor.
Daha demin CS:GO girdim ve 240tan 150 FPS'e drop yediğimi fark ettim.

Hocam Online hayatta kalma oyunlarının birçoğunda optimizasyon sıkıntısı var halen benim diğer PC'de RX580 var onda da oluyor bazen %4-5'lere iniyor ancak ben onda genelde offline oyunlar oynuyorum ve v-Sync açık olduğu için oluyor diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Şöyle bir test buldum hocam yüksek işlemcilerde olmuyor ancak biraz düşük işlemcilerde anlık krizler olabiliyor. İşlemci kullanımıda %100 falan değil üstelik anlık kriz işlemci yetmiyorsa ondan olabilir çünkü Online hayatta kalma oyunları işlemciyi biraz çok kullanıyor diğerlerine göre herhangi bir eşinizde dostunuzda daha üstün bir işlemci varsa denerseniz daha rahat sonuca varabilirsiniz diye düşünüyorum.

Masaüstü kaydedici açıksa, o yapıyor olabilir. Ben mesela 3-4 defa format attım bu yüzden, bende de RX580 var. Hiç bir şey açık olmadığı halde %75 sabit çalışıyordu ve büyük oyunlarda kasma yaşatabiliyordu bu arkadaki otomatik ekran kaydından kaynaklanıyor olabilir.
Bu ekran kaydını nasıl kapatabiliriz ?
Hocam Online hayatta kalma oyunlarının birçoğunda optimizasyon sıkıntısı var halen benim diğer PC'de RX580 var onda da oluyor bazen %4-5'lere iniyor ancak ben onda genelde offline oyunlar oynuyorum ve v-Sync açık olduğu için oluyor diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Şöyle bir test buldum hocam yüksek işlemcilerde olmuyor ancak biraz düşük işlemcilerde anlık krizler olabiliyor. İşlemci kullanımıda %100 falan değil üstelik anlık kriz işlemci yetmiyorsa ondan olabilir çünkü Online hayatta kalma oyunları işlemciyi biraz çok kullanıyor diğerlerine göre herhangi bir eşinizde dostunuzda daha üstün bir işlemci varsa denerseniz daha rahat sonuca varabilirsiniz diye düşünüyorum.
Teşekkürler hocam bu arada cs:go da çok daha değiken bir gpu kullanımı tespit ettim 40 tan 90 a 100e sonra 30 40 lara 60 lara 70 lere gidiyor hep böyle değişiyor kullanımı

Geri
Yukarı