Çözüldü RX580 Ekran Donma ve Kapanma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merigold

Hectopat
Herkese iyi günler dilerim, 1 hafta önce GTX 1060 3GB kartımı RX580 ile değiştim. Ekran kartını aldığımdan beri habire sorun çıkıyor, BiOS dahil bütün güncellemeleri de kontrol ettim. Sıkıntılarım şöyle;

-Genelde WOW oynarken denk geldim, çift monitör kullanıyorum yanda YouTube'da video izlerken videoyu tam ekran yaparsam donuyor sonra kapanıyor 2 değişik şekilde;

-Siyah ekran kalıp mouse klavyemin ışığı gidiyor sadece kasanın ışıkları yanıyor kasadan reset atana kadar düzelmiyor.
-Ekran gidiyor nasıl açıklayacağımı bilmediğim karıncalanma gibi değişik görüntüler geliyor ekranıma, sonra 5 saniye sonra ekranım geri geliyor oyunum kapanmış oluyor.

Ekran kartım arızalı mı yoksa başka bir sorun mu var anlayamadım yardımcı olabilen olursa çok teşekkür ederim.

B350M PRO VD Plus
Ryzen 5 2600
RX580
Corsair 2400 MHz 2x8 16 RAM
Corsair 600 80+ kullanıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Teşekkür ederim yardımların için ama sorunu çözdüm. Benimle aynı şeyi yaşayanlar varsa şunları kapatınca düzeldi. Spesifik olarak hangisi sıkıntı çıkarıyor bilmiyorum fakat ben hepsini kapattım.
Teşekkür ederim yardımların için ama sorunu çözdüm. Benimle aynı şeyi yaşayanlar varsa şunları kapatınca düzeldi. Spesifik olarak hangisi sıkıntı çıkarıyor bilmiyorum fakat ben hepsini kapattım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 348
Çözüm
Herkese iyi günler dilerim, 1 hafta önce GTX 1060 3GB kartımı RX580 ile değiştim. Ekran kartını aldığımdan beri habire sorun çıkıyor, BiOS dahil bütün güncellemeleri de kontrol ettim. Sıkıntılarım şöyle;

-Genelde WOW oynarken denk geldim, çift monitör kullanıyorum yanda YouTube'da video izlerken videoyu tam ekran yaparsam donuyor sonra kapanıyor 2 değişik şekilde;

-Siyah ekran kalıp mouse klavyemin ışığı gidiyor sadece kasanın ışıkları yanıyor kasadan reset atana kadar düzelmiyor.
-Ekran gidiyor nasıl açıklayacağımı bilmediğim karıncalanma gibi değişik görüntüler geliyor ekranıma, sonra 5 saniye sonra ekranım geri geliyor oyunum kapanmış oluyor.

Ekran kartım arızalı mı yoksa başka bir sorun mu var anlayamadım yardımcı olabilen olursa çok teşekkür ederim.

B350M PRO VD Plus
Ryzen 5 2600
RX580
Corsair 2400 MHz 2x8 16 RAM
Corsair 600 80+ kullanıyorum.
Merhaba hocam ben de aynı sorunu yaşıyorum ryzen 5 1600 - rx580 8 gb
Oyun esnasında arada bir siyah ekran gelip gidiyor ve en son monitörün görüntüsü kesiliyor birdaha da gelmiyor reset atana kadar. Daha sistemi alalı 1 hafta bile olmadı göndersem mi diye düşünüyorum. Sorunu anlayabildiniz mi? Bir de benim monitörümün hdmi çıkışı olmadığı için hdmi to VGA aparatı kullanıyorum. Bunun yüzünden olduğunu sanıyordum ancak birçok kişi bu sorunu yaşıyormuş sanırım ne yapacağımı bilemedim.

Geri
Yukarı