RX580 ekranda çizgiler oluşuyor ve PC kapanıyor

Piyanist89

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 2 gün önce PC topladım RX580 ekran kartını 2.el aldım. Normal masaüstünde bir problem yok ama oyunlarda resimdeki gibi çizgi atıyor ve görüntü donuyor bunun problemi nedir?
Bu arada UserBenchmark Setup'ını yüklerken tam sona geliyor PC kendini kapatıyor. Böyle bir şey dikkatimi çekti.

1592171103440.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, 2 gün önce PC topladım RX580 ekran kartını 2.el aldım. Normal masaüstünde bir problem yok ama oyunlarda resimdeki gibi çizgi atıyor ve görüntü donuyor bunun problemi nedir?
Bu arada userbenchmark Setup'ını yüklerken tam sona geliyor PC kendini kapatıyor. Böyle bir şey dikkatimi çekti.

Eki Görüntüle 591773

Hangi oyun bu hocam?

PSU kaç Watt? Kart ikinci el mi, sıfır mı?

2.el 800 Watt Creative.

Her oyunda aynısı oluyorsa muhtemelen reballing yapılmış veya reballing işlemine ihtiyaç duyan bozuk kart satmışlar size geçmiş olsun. Aldığınız yere geri verebiliyorsanız verin.

Baska oyunlar deneyemedim. Most wanted oyuna girereken giriyor introyu bekliyorum tam oyuna gececek siyan ekran.

Ekran karti hic acilmamis etiketleri duruyor aldigim çocuk yurtdisindan aldim 1.5 sendir bnde termal. Macunlari yenile istersen dedi. Karti zorlamadm CS:GO oynuyorum 1024X768 lerdr açıyorum hep zorlamamak. İcin dedi.

Simdi kabloyu degistird. Duzeldi gibi. Ama katlanmalar var sanki ekran karti Driver yuklu degilmis gibi.

Çocuk sıkıntı olursa getir dedi şu an biraz duzelme olunca tam emin olamadim.
Sorun devam. Ediyor aldigim kisi ile konustum getir paranı iade edeyim dedi yarin teslim etcem 750 TL'ye almistim. Simdi o fiyata baska bir ekran karti bulmak lazim.
Arkadaşlar ayrı konu açmak istemedim. MSI RX570 8 GB ekran kartı buldum hiç kullanılmamış 2021'e garanti devam ediyor. 1000 TL. Sorum şu MSI RX570 ile RX580 arasında çok büyük fark var mı?
Bu arada
İşlemcim 3700X
RAM 16 GB 3600 MHz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı