RX580, i5 2500K darboğaz yapar mı?

Hocam bu şekilde ileriye dönük, geliştirilebilir, önü açık bir sistem topladım. 2670₺ tuttu SSD ile. Eğer elinizde depolama birimi varsa 2470₺'ye de bunu alabilirsiniz.

Kasa, PSU ve SSD sıfır. Diğerleri ise 2. el.
Kasa fiyatlarında 2.el ve sıfır fiyatları neredeyse aynı.
PSU işi sakata gelmez ayrıca zaten ucuz.
SSD ise nedense ben güvenemiyorum. 2. el daha ucuza bulunabilir.

Forumdaki diğer arkadaşlar da baksınlar. Daha iyisi belki toplanabiliyordur bu az bütçeye.

İşlemci, RX570'e kadar yetebilir diye biliyorum.
Anakart ucuz seçmeliydim. Biraz kısıtlı. OC vs. yapılamıyor.
RAM ileride 16 yapılması adına piyasada kolayca ve ucuza bulunabilen bir RAM seçtim.
Kasa da çok kararsız kaldım. Bunu seçtim. Güzellik görecelidir. Değiştirilebilir.
PSU +80 sertifikasına sahip değil fakat bazı yerler +82 olduğunu söylüyor. Ayrıca FSP kalitesi daha önce benim sistemimi yanmaktan kurtardı. Sonuna kadar tercihimdir.
SSD ise şuanlık bir kronik soruna sahip değildir. Yine ucuz olması adına 120GB seçtim. Bazı bilginler en az 240 kullanılmasını öneriyor. SSD'nin sonuna kadar dolması sıkıntılı bir durum yaratıyor diye biliyorum.

Son düzenleme:

Hocam bu şekilde ileriye dönük, geliştirilebilir, önü açık bir sistem topladım. 2670₺ tuttu SSD ile. Eğer elinizde depolama birimi varsa 2470₺'ye de bunu alabilirsiniz.

Kasa, PSU ve SSD sıfır. Diğerleri ise 2. el.
Kasa fiyatlarında 2.el ve sıfır fiyatları neredeyse aynı.
PSU işi sakata gelmez ayrıca zaten ucuz.
SSD ise nedense ben güvenemiyorum. 2. el daha ucuza bulunabilir.

Forumdaki diğer arkadaşlar da baksınlar. Daha iyisi belki toplanabiliyordur bu az bütçeye.

İşlemci, RX570'e kadar yetebilir diye biliyorum.
Anakart ucuz seçmeliydim. Biraz kısıtlı. OC vs. yapılamıyor.
RAM ileride 16 yapılması adına piyasada kolayca ve ucuza bulunabilen bir RAM seçtim.
Kasa da çok kararsız kaldım. Bunu seçtim. Güzellik görecelidir. Değiştirilebilir.
PSU +80 sertifikasına sahip değil fakat bazı yerler +82 olduğunu söylüyor. Ayrıca FSP kalitesi daha önce benim sistemimi yanmaktan kurtardı. Sonuna kadar tercihimdir.
SSD ise şuanlık bir kronik soruna sahip değildir. Yine ucuz olması adına 120GB seçtim. Bazı bilginler en az 240 kullanılmasını öneriyor. SSD'nin sonuna kadar dolması sıkıntılı bir durum yaratıyor diye biliyorum.
Hocam emeğinize sağlık, son attığım sistemi gördünüz mü? Sizinkine çok benzer fakat oturduğum şehirde olduğu için almak daha güvenilir olucağından dolayı onu tercih etmek isterim. Göz atarsanız çok sevinirim. Tekrar paylaştım sistemi.

Dosya Ekleri

• A+ Gallery_90.jpg
    A+ Gallery_90.jpg
    70,9 KB · Görüntüleme: 25
Hocam emeğinize sağlık, son attığım sistemi gördünüz mü? Sizinkine çok benzer fakat oturduğum şehirde olduğu için almak daha güvenilir olucağından dolayı onu tercih etmek isterim. Göz atarsanız çok sevinirim. Tekrar paylaştım sistemi.
İşlemciden başlayacak olursak, sanırsam şuanda AMD Ryzen ailesinin en zayıf ve ucuz işlemcisi o.
RAM 2400MHz. Bence biraz az. Ama bu bütçe ile bu oluyor. İdeal. Zaten bende 2400MHz verdim size yukarıda.
Anakart çok da kötü değil. Ama anakart uzmanı değilim. @crazyreign sen bir yorum yapmak ister misin?
Ekran kartı zaten milli ekran kartımız :) AAA oyunlarda zorlanır lakin CSGO gibi oyunları açar rahat oynatır.
SSD, Samsung kalitesi. Bir şey denemez. ( İnsanlar sadece garantisini sevmiyor Samsung'un. )
HDD de aynı şekilde. WD mükemmel bir firmadır depolama alanında.

Rampage...
İşin soytarı kısmı.
Rampage PSU en küçük voltaj dalgalanmasında sisteminizi yakar. Çöp eder.
Tahminimce kasa da aynıdır ve bileşen kalitesi dandiktir.

Ben birazdan işten çıkacağım için size cevap yazamayabilirim.
Konunuzu takipteyim. Merak etmeyin.

İşlemciden başlayacak olursak, sanırsam şu anda AMD Ryzen ailesinin en zayıf ve ucuz işlemcisi o.
RAM 2400MHz. Bence biraz az. Ama bu bütçe ile bu oluyor. İdeal. Zaten bende 2400MHz verdim size yukarıda.
Anakart çok da kötü değil. Ama anakart uzmanı değilim. @crazyreign sen bir yorum yapmak ister misin?
Ekran kartı zaten milli ekran kartımız :) AAA oyunlarda zorlanır lakin CS:GO gibi oyunları açar rahat oynatır.
SSD, Samsung kalitesi. Bir şey denemez. ( İnsanlar sadece garantisini sevmiyor Samsung'un. )
HDD'de aynı şekilde. WD mükemmel bir firmadır depolama alanında.

Rampage...
İşin soytarı kısmı.
Rampage PSU en küçük voltaj dalgalanmasında sisteminizi yakar. Çöp eder.
Tahminimce kasa da aynıdır ve bileşen kalitesi dandiktir.

Ben birazdan işten çıkacağım için size cevap yazamayabilirim.
Konunuzu takipteyim. Merak etmeyin.

PSU konusunda beni korkuttunuz hocam bütçeme uygun olanları size örnek gösterdiğim için malum ucuz olmak zorunda o yüzden sizinle paylaşmak istedim. Kasanın görüntülerini de paylaştım sizinle bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• A+ Gallery_92.jpg
    A+ Gallery_92.jpg
    130,4 KB · Görüntüleme: 24
  • A+ Gallery_91.jpg
    A+ Gallery_91.jpg
    116,2 KB · Görüntüleme: 28
PSU konusunda beni korkuttunuz hocam bütçeme uygun olanları size örnek gösterdiğim için malum ucuz olmak zorunda o yüzden sizinle paylaşmak istedim. Kasanın görüntülerini de paylaştım sizinle bakabilirsiniz.
Hocam PSU dedin mi, Rampage adını duyarsan kaç.
Emin olun ben korkutmakta, siz korkmakta çok haklısınız.

Hocam PSU dedin mi, Rampage adını duyarsan kaç.
Emin olun ben korkutmakta, siz korkmakta çok haklısınız.

Onun dışında fiyat yine aynı aralıkta 2500. PSU degistirilir, işlemci ilerleyen zamanlarda olabilir. DDR4 dediğiniz gibi Upgrade'e açık sistem. Oynayacağım oyunları da göz önünde bulundurursak çok fazla sıkıntı yaşatmaz gibi?

Yeni konular

Geri
Yukarı