RX580 i5 9600K sistem ederi nedir?

Vinsinity

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Yazılım
Merhaba arkadaşlar,

İş dışında bilgisayar kullanmaya vaktim olmadığı için masaüstü bilgisayarımı satmaya karar verdim fakat bir türlü fiyat biçemedim. Bütün parçaları 3-6 ay arası garantileri kaldı. Parçalar aşağıdaki gibidir. Sizce edeceği en alt ve en üst miktarlar ne kadar?

• MSI Z390 MAG Tomahawk 2133MHz-4400MHz(OC) 1151p v2 ATX
  • ASUS RX580 ROG STRIX TOP 8GB GDDR5 256Bit
  • Crucial 16GB Ballistix Gri 3000mhz CL15 DDR4 (2x8)
  • Intel Coffee Lake Core i5 9600K 3.7GHz 9MB Cache LGA1151p v2 İşlemci
  • Samsung 250GB 970 EVO Plus NVMe Okuma 3500MB-Yazma 2300MB M.2 SSD
  • Adata 480GB SU630 Okuma 520MB-Yazma 450MB SATA SSD
  • Sharkoon Skiller SGC1 Window USB 3.0 Pencereli ATX

7500-8500 arası eder diye düşünüyorum.
Peki sizce bunu satıp önümüzdeki yaz sonu daha güncel bir sistem toplamak için bütçe ayarlamak mantıklı mı yoksa bu da bir süre idare eder diye mi düşünüyorsunuz? Vaktim olmadığı için satmak istiyorum ama bir yandan da windows sabit bir bilgisayar elimin altında kalsın istiyorum.

Bilgisayara şu an ihtiyacın olmayabilir ama ilerisini de düşün. Yeni bilgisayar almaya kalksan orta hallisi bile 10 bin TL. Yerinde olsam satmam.
Yok illaki satacağım dersen ve parça parça satacaksan ekran kartına talibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki sizce bunu satıp önümüzdeki yaz sonu daha güncel bir sistem toplamak için bütçe ayarlamak mantıklı mı yoksa bu da bir süre idare eder diye mi düşünüyorsunuz? Vaktim olmadığı için satmak istiyorum ama bir yandan da windows sabit bir bilgisayar elimin altında kalsın istiyorum.
Bence ekran kartını satıp daha güncel bir ekran kartı alın, ben öyle yaptım. Diğer parçalarınız güzel zaten.

Peki sizce bunu satıp önümüzdeki yaz sonu daha güncel bir sistem toplamak için bütçe ayarlamak mantıklı mı yoksa bu da bir süre idare eder diye mi düşünüyorsunuz? Vaktim olmadığı için satmak istiyorum ama bir yandan da Windows sabit bir bilgisayar elimin altında kalsın istiyorum.
Dolar ve ekonomi gittikçe kötüye giderken elindekini satıp daha sonra güncel veya daha iyi bir sistem almak hayal oldu artık. Bu gün almayı planladığın şeyin fiyatı yarın uçabilir. İlla geliştirme yapmak istiyorsan belki ekran kartını 5-5.5K civarlarına satıp daha iyi bir ekran kartına geçebilirsin.

Dolar ve ekonomi gittikçe kötüye giderken elindekini satıp daha sonra güncel veya daha iyi bir sistem almak hayal oldu artık. Bu gün almayı planladığın şeyin fiyatı yarın uçabilir. İlla geliştirme yapmak istiyorsan belki ekran kartını 5-5.5K civarlarına satıp daha iyi bir ekran kartına geçebilirsin.
Nasıl bu kadar yükselebilir bir kartın fiyatı anlamıyorum. Geçen yaz bitimi 2100 ₺ aldığım kartın ikinci eli 5-6 Bin ₺ civarında. Sanırım cidden dediğiniz gibi.

Nasıl bu kadar yükselebilir bir kartın fiyatı anlamıyorum. Geçen yaz bitimi 2100 ₺ aldığım kartın ikinci eli 5-6 bin ₺ civarında. Sanırım cidden dediğiniz gibi.

Miningden ve dolardan fiyalar bayağı arttı kartı ayrı satın o sistemde çünkü bayağı güzel madencilik performansı olan bir kart. Sakın ha toplu satmayın.
@Vinsinity bence şu an satmayın bir şeyi SSD'yi değiştirin çünkü kronik sorunlu hem de kart ROG mis gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı