RX580 için ideal fan hızı nedir?

Krino6

Hectopat
Merhabalar, bugün Battlefront II oyununu oynuyordum. Bilgisayarımda alçalıp yükselen garip bir ses vardı yük altında olduğu için. Oyundayken 1 2 dakika sonra normale döndü. Ekran kartı fanlarım 1800 RPM civarında çalışıyor. RX580 ekran kartı ile Battlefront II oynarken 60-65 dereceleri görüyorum. 1800 RPM fan hızı normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler normal, kart onu kendisi otomatik ayarlıyor. Isı değerleri RX580 için normal. 8 GB olduğunu düşünüyorum kartınızın ?

Merhabalar, bugün Battlefront II oyununu oynuyordum. Bilgisayarımda alçalıp yükselen garip bir ses vardı yük altında olduğu için. Oyundayken 1 2 dakika sonra normale döndü. Ekran kartı fanlarım 1800 RPM civarında çalışıyor. RX580 ekran kartı ile Battlefront II oynarken 60-65 dereceleri görüyorum. 1800 RPM fan hızı normal mi?
1800 rpm 60-65 derece çok iyi değerler. Kendisi ayarlıyor zaten. Elle değişmek istersen msi afterburnerden yapabilirsin fan hızından ama hiç elleme bence.

@Dutch Van Der Lindee ün dediği gibi hiç elleme.Rog Strix RX serisinde zaten çok iyi bir şekilde ayarlıyor.Hatırladığım kadarıyla ısı 50 derecenin altına düşünce fan duruyor çıkınca tekrar çalışıyordu.Çok güzel bi özellik bence.Böyle bi ekran kartına elle fan hızı ayarlamak :) büyük yanlış olur.

Değerler normal, kart onu kendisi otomatik ayarlıyor. Isı değerleri RX580 için normal. 8 GB olduğunu düşünüyorum kartınızın ?
1800 rpm 60-65 derece çok iyi değerler. Kendisi ayarlıyor zaten. Elle değişmek istersen msi afterburnerden yapabilirsin fan hızından ama hiç elleme bence.
Dediğim gibi 10-15 saniyelik garip bir ses geldi. Yük altında normaldir dedim. Fakat sesin yükselip alçalması bir tık korkuttu. Onun ne olduğunu çözmek istiyorum bir tık.

Sesin alçalıp yükseltmesi normal ki, onu harddisk te yapar işlemci fanı'da ama sürekli yapıyorsa inişli çıkışlı o zaman sorun vardır. Aklınıza takılırsa video çekersiniz bir de biz inceleriz.

Geri
Yukarı