RX580 için işlemci ve anakart tavsiyesi

Bütçe
1500
Bana DDR2 anakart lazım.
Açıkçası DDR2 anakartta rx580 kullanmak biraz garip çünkü DDR2 çok eskilerde kaldı be dostum.
Çünkü şöyle bir durum var DDR2 anakartlar eski model anakartlar Rx 580 uyum konusunda sıkıntı yaşarsın diye düşünüyorum örneğin anakart ekran kartını besleyemez veya ekran kartının tam performansını alamaya bilirsin

Ha bide bu anakartlar için uyumlu işlemciler de çok eski olacaktır mesela 2010 2009 yıl işlemciler gibi bu işlemcilerin bu ekran kartıyla optimize çalışacağını düşünmüyorum.
Optimize dediğimden kastım fps değil örneğin gidip 6 core xeon işlemci bulursun takarsın çalışır 70-80 fps rahat oynatır ama oyunda arada droplar veya görüntüde yırtılmalar oluşa bilir

Açıkçası DDR2 anakartta RX580 kullanmak biraz garip çünkü DDR2 çok eskilerde kaldı be dostum.
Çünkü şöyle bir durum var DDR2 anakartlar eski model anakartlar RX 580 uyum konusunda sıkıntı yaşarsın diye düşünüyorum örneğin anakart ekran kartını besleyemez veya ekran kartının tam performansını alamayabilirsin.

Yani biliyorum %10-%15 aralığında darboğaz olsa sorun olmaz ama şu anda %100 darboğaz yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı