RX580 için işlemci ve anakart tavsiyesi

Bütçe
1500
DDR2'i geçtim, RX 580'i tam olarak DDR3 destekli anakartlarda bile besleyebilecek tek tük işlemci var. Şu an için elinizde RAM yoksa B450M soket bir anakart + 8GB DDR4 3000 MHz RAM + ikinci el olarak bulabilirseniz en azından Ryzen 3 1200AF gibi bir işlemci alıp hız aşırtma ile geçici bir süre idare edilebilir. Tabii bu şekilde bütçeyi az bir şey aşabiliyor.

DDR2'i geçtim, RX 580'i tam olarak DDR3 destekli anakartlarda bile besleyebilecek tek tük işlemci var. Şu an için elinizde RAM yoksa B450M soket bir anakart + 8 GB DDR4 3000 MHz RAM + ikinci el olarak bulabilirseniz en azından Ryzen 3 1200 AF gibi bir işlemci alıp hız aşırtma ile geçici bir süre idare edilebilir. Tabii bu şekilde bütçeyi az bir şey aşabiliyor.

Yani aslında babamın akadı internet Cafe işletiyor belki ondan DDR4 alabiliriz bana RX580'i o vermişti.

DDR2'i geçtim, RX 580'i tam olarak DDR3 destekli anakartlarda bile tam olarak besleyebilecek tek tük işlemci var. Şu an için elinizde RAM yoksa B450M soket bir anakart + 8GB DDR4 3000 MHz RAM + ikinci el olarak bulabilirseniz en azından Ryzen 3 1200AF gibi bir işlemci alıp hız aşırtma ile geçici bir süre idare edilebilir. Tabii bu şekilde bütçeyi az bir şey aşabiliyor.
Bu arkadaşın dediği gibi
Şimdi anakartlarda şöyle bir olay var ekran kartı slotu versiyonları diye PCI Express 3.x gibi görmüşsünüz belki
ddr2 anakartlarda bu versiyon genelde PCI Express 2.0 dır ve bu versiyon RX580 ekran kartı için kesinlikle yeterli değil.
Toparlayacak olursak o ekran kartını ddr2 anakartta kullanamazsınız Rx 580 bu anakartlar için çok güçlü.
Şuan en ucuz hangi anakarta yönele bilirim diye soracak olursanız illa ki en az DDR3 gerekiyor aslında DDR4 daha iyi olurdu ama bütce yok.
Ama piyasada güncel DDR3 anakartlar mevcut ve bu anakartlarda PCI Express 3.0 kullanılıyor bu rx580 için yeterli.

Bu arkadaşın dediği gibi.
Şimdi anakartlarda şöyle bir olay var ekran kartı slotu versiyonları diye PCI Express 3.X gibi görmüşsünüz belki.
DDR2 anakartlarda bu versiyon genelde PCI Express 2.0'dır ve bu versiyon RX580 ekran kartı için kesinlikle yeterli değil.
Toparlayacak olursak o ekran kartını DDR2 anakartta kullanamazsınız RX 580 bu anakartlar için çok güçlü.
Şu an en ucuz hangi anakarta yönelebilirim diye soracak olursanız illaki en az DDR3 gerekiyor aslında DDR4 daha iyi olurdu ama bütce yok.
Ama piyasada güncel DDR3 anakartlar mevcut ve bu anakartlarda PCI Express 3.0 kullanılıyor bu RX580 için yeterli.

Anladım ilginiz için teşekkürler.

Geri
Yukarı