RX580 İçin Phenom x4 955 Sisteme Yükseltme Tavsiyesi

Yunus YENER

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu an DDR3 olan sistemimi DDR4 olarak güncellemek ve ekran kartıma uygun bir işlemciyle devam etmek istiyorum. Aşağıda vereceğim bilgiler doğrultusunda tüm tavsiyelerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Kullanım Amacı: Sistemi tamamen online ve açık dünya temalı oyunları oynamak için kullanacağım. Oynanılan ve oynamayı düşündüğüm oyunlar; H1Z1 Just Survive, Miscreated, GTA V Online, CS-GO, Insurgency: Sandstorm, PUBG, DayZ.

Güncel Sistem Bilgileri:

-Anakart: ASUS M5A97 EVO Rev 1.01
-İşlemci: AMD Phenom x4 955
-İşlemci Soğutucu: Thermaltake Contac 30
-Power Supply: Thermaltake Litepower 600W
-Ekran Kartı: RX580 Gaming X 4G
-RAM: 12GB DDR3 1600MHz
-HDD: 320GB - 160GB
-SSD: Corsair Force Le200 120GB

Bu bilgiler doğrultusunda özellikle önerebileceğiniz anakart, işlemci (intel-amd) ve işlemciyle optimum düzeyde çalışabilecek ram tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Ürünler fiyat/performans odaklı olursa daha iyi olabilir çünkü maksimum bütçem şu an için net değil. Önemli olan sistemde darboğaz yaşanmaması ve DDR4 olarak güncellemektir. Garantili ikinci el ürünleri de değerlendirebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
pek emin değilim ama o işlemci o ekran kartına uymamış darboğaz olabilir
ocak ayını bekle istersen ryzen 3 3300x çıkacak ondan alırsan sistemi dengelemiş olursun iyi araştırmalar

Bütçeni söyleseydin iyi olurdu. Şöyle bir şey önereyim: B350 Chipset veya B450 anakart(Bütçene göre tercih edersin). 8 GB 3000 Mhz RAM(400 TL civarında bulunabiliyor). R5 2600 işlemci(1300 TL).

Evet bütçe net olmadığı için belirtmek istemedim fakat 1800-2000 dolaylarında olacak muhtemelen. Öneri için teşekkürler.

pek emin değilim ama o işlemci o ekran kartına uymamış darboğaz olabilir
ocak ayını bekle istersen ryzen 3 3300x çıkacak ondan alırsan sistemi dengelemiş olursun iyi araştırmalar

Evet zaten o yüzden sistem yükseltme tavsiyeleri istiyorum. Önce ekran kartını aldım, sıra diğer bileşenleri güncellemekte yani. Teşekkürler.

tamam ozaman işlemciyi ilerleyen zamanlarda ryzen 5 in çekirdekleri yükselicek ondan alabilirsin ramlarıda 8+8 hyperx fury lerden alırsın çünkü amd işlemcileriçin çift kanal yüksek performans verir

İşlemci, anakart ve ram üçlüsünü aldım. Sistemi Intel temelli toplamaya karar verdim. Duruma göre aldığım işlemciyi 1-2 ay sonra i5 8600k ile güncelleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı