RX580 ile hala madencilik yapılır mı?

Bende de ASUS DUAL RX580 8GB ekran kartı var ve yaklaşık 3-4 aydır kazıyorum, güncel ETH/USDT kuru ile 30-35 dolar arası alıyorum. Karta BIOS yüklemedim, vRAM hızını 2000 MHz değerinde bıraktım.
Eğer girmek istiyorsan bu işe tavsiyem, tek kartın olduğu için BIOS atıp, vRAM hızlarını son noktaya kadar çekme, günlük en kötü 30 dakika-1 saat kapalı kalsın bilgisayar ve haftada bir kere kasa temizliği yap. Baya toz birikiyor sürekli çalıştığı için.
Böyle yaparsan, kartının bozulma ihtimalini iyice düşürmüş olursun. AMD ayarlarını ben böyle stabil buldum, sen de deneye deneye bulursun:
-30 GPU Frekansı
-30 Güç Limiti
Fanlar %50-55 (odanın sıcaklığına göre daha da artabilir.)
vRAM Ayarı: 2000 MHz (standart değer)
Sıcaklık ve mh/s değerlerim ektedir. Güzel bir stabilite yakaladığımı düşünüyorum.

1.png

Bende de ASUS DUAL RX580 8GB ekran kartı var ve yaklaşık 3-4 aydır kazıyorum, güncel ETH/USDT kuru ile 30-35 dolar arası alıyorum. Karta BIOS yüklemedim, vRAM hızını 2000 MHz değerinde bıraktım.
Eğer girmek istiyorsan bu işe tavsiyem, tek kartın olduğu için BIOS atıp, vRAM hızlarını son noktaya kadar çekme, günlük en kötü 30 dakika-1 saat kapalı kalsın bilgisayar ve haftada bir kere kasa temizliği yap. Baya toz birikiyor sürekli çalıştığı için.
Böyle yaparsan, kartının bozulma ihtimalini iyice düşürmüş olursun. AMD ayarlarını ben böyle stabil buldum, sen de deneye deneye bulursun:
-30 GPU Frekansı
-30 Güç Limiti
Fanlar %50-55 (odanın sıcaklığına göre daha da artabilir.)
vRAM Ayarı: 2000 MHz (standart değer)
Sıcaklık ve mh/s değerlerim ektedir. Güzel bir stabilite yakaladığımı düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1344338
24 saat çalışan kartı günlük 30 dakika 1 saat kapatmanın %1 dahi bir faydası yok. Ancak bununla kendi içinizi rahatlarsınız. gtx 1660 bile 26 mhlarda kazım yapıyor. Rx 580ler ortalama 32 civarı rahat alabiliyorlar. 24mh dehşet kötü. 24 mh ile yapacağınıza hiç yapmayın daha iyi.

nitro rx580 var oyun için kullanıyordum şuan günlük kazım ve ayarları ile uğraşıyorum ilk başlarda 22 24 arası gidip geliyordu şuan 28 30 arası oynuyor oynamasının sebebide pc de video vs gibi işlerle uğraşmam etki ediyor

Dosya Ekleri

• rx580 8 gb.png
    rx580 8 gb.png
    70,1 KB · Görüntüleme: 23
Nitro RX580 var oyun için kullanıyordum şu an günlük kazım ve ayarları ile uğraşıyorum ilk başlarda 22 24 arası gidip geliyordu şu an 28 30 arası oynuyor oynamasının sebebide PC de video vs gibi işlerle uğraşmam etki ediyor.

Merhaba ben ekran kartımı ilana koydum ama şu anda mining yapıyor kendisi sizce yapmaya devam etmek mantıklı mı yoksa 5.300 lira fiyata alıcı bulursam satmalı mıyım?

Merhaba ben ekran kartımı ilana koydum ama şu anda mining yapıyor kendisi sizce yapmaya devam etmek mantıklı mı yoksa 5.300 lira fiyata alıcı bulursam satmalı mıyım?
6.200 bandına aynı kazım gücünde, oyun tarafında ise çok daha performanslı sıfır kapalı kutu 1660ti 1660super bulunabiliyorken o kartın 2.el max. ederi en fazla 4.500₺ olmalı. 5.300 civarı satabilirseniz satın bence.

Geri
Yukarı