Sapphire RX580 8GB ile madencilik nasıl yapılır?

Şu an 10.000 TL ile taş çatlasa 2 tane RX 580 alabilirsiniz. 2.000 TL civarına da SSD, anakart, işlemci ve PSU alsanız 12.000 TL'lik bir riginiz olur. Bir RX 580, günde 22 TL civarı kazandırıyor. 2 kartla bunu 45 TL olarak kabul edersek 266 günde kendini amorti edecektir. Yani girip girmemek tamamen risk işi. Sonuçta Etherum bir anda 1.000 dolara da düşebilir, 10.000 dolara da çıkabilir. Eğer şu an elinizde kendi kartınız yoksa bu işe girmek pek mantıklı olmaz. 10.000 TL ile kripto para ticareti yapabilirsiniz. Örneğin ben, 1.5 ay civarında kazdığım Etherum ile bir miktar XRP satın aldım. Ve bu sayede paramı ikiye katladım. Bunların hiçbirinin yatırım tavsiyesi olmadığını da belirtmek isterim.
Ki zaten planlana göre temmuz ayında ETH 2.0'a geçmeyi planlıyorlar. Ve bunla birlikte artık ETH madenciliği yapılamayacak. Yani temmuza kadar ETH madenciliği yapılabilecek eğer planlana göre gidilirse. O yüzden madencilik yapacaksanız ona göre yatırımınızı yapın derim. He diğer alt coinler belki o zaman kazılmaya değer olur onu bilemem ama simdilik durum böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı