RX580 PC aniden kapanıyor

Bahattin15

Hectopat
RAM
Kingston 16 GB DDR4 2400MHz
SSD veya HDD modeli
Patriot Brust 240GB SSD
Ekran kartı
Asus Rog Strix RX580 O8g
Anakart
Asus Prime Z390-P
İşlemci
Intel i5 9400F
İlk başta GTA 5 oynarken bilgisayar birden ekran siyah oldu ama kasadaki fanlar LED'ler hala çalışıyordu bilgisayarı güç tuşundan kapattım tekrar açtım WattMan ayarları yeniden yüklendi gibisinden bir şeyler yazdı. Sonra tekrar GTA 5'e girdim 2 3 kez daha tekrarladı ardından LoL'de denedim oyunun yarısında kapandı, 2. denemede girer girmez kapandı. Şimdi bilgisayar açıldıktan 30 saniye sonra kapanıyor. Sıcaklık değerleri normal CPU Max 30, GPU 65 70 derece.

Başka güç kaynağı ile deneme ihtimaliniz var mı? %80 güç kaynağı sorunlu sisteminiz.

Yarın bilgisayarcı bir arkadaşımın dükkanına gideceğim orada denerim. İnşallah sıkıntı güç kaynağıdır ekran kartıysa sıkıntı büyük. Ekran kartını alalı 2 sene olmadı daha, faturalı şekilde aldım ama internette garanti sorgulayınca çoktan bitmiş gözüküyor.

Yarın bilgisayarcı bir arkadaşımın dükkanına gideceğim orada denerim. İnşallah sıkıntı güç kaynağıdır ekran kartıysa sıkıntı büyük. Ekran kartını alalı 2 sene olmadı daha, faturalı şekilde aldım ama internette garanti sorgulayınca çoktan bitmiş gözüküyor.
Watmann hatası gibi durmuyor açıkçası. OCCT kod verdi mi size?

Bende de vardı güvenli modda açıp ekran kartına müdahale eden programları kaldır tamamen(Afterburner Tweak vb.). AMD Radeonu da kaldırıp tekrardan minimal settings de kur.
Sonra kullandığın ASUS tweak i tekrar kendine göre ayarla. Sorun Radeon ayarlarıyla diğer programların çakışmasından kaynaklanıyordu bende.

Sorun ondan kaynaklanıyorsa açılıyor evet. Anlattıkların benim başıma gelenlerle aynı.Ben kesin çözümü ve neden kaynaklandığını bulmuştum hatta not alayım dedim. Hatta bunun ile ilgili video atacaktım Youtube'a. Yazmamışım o yüzden aklıma geldiği kadarını yazdım sana.
Sorun ondan kaynaklanıyorsa açılıyor evet. Anlattıkların benim başıma gelenlerle aynı.Ben kesin çözümü ve neden kaynaklandığını bulmuştum hatta not alayım dedim. Hatta bunun ile ilgili video atacaktım Youtube'a. Yazmamışım o yüzden aklıma geldiği kadarını yazdım sana.

Geri
Yukarı