RX580 Radeon 20.9.1 güncellemesi sorunları

bugzone2.0

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmit/KOCAELİ
Daha fazla  
Meslek
Jr. Java Back-end Developer
Öncelikle herkese merhabalar, bugün itibarı ile kullanmakta olduğum AMD Radeon sürümünü (20.4.2) yeni sürüm olan 20.9.1 sürümüne güncelledim. MSI RX580 GAMING X 8 GB model ekran kartı kullanmaktayım, Call of Duty Warzone oyunu içerisindeki deneyimim çok kötü etkilendi yeni sürüm ile. Tüm ayarlar en yüksekte ortalama 75-90 arası bir değer alıyordum stabil, an itibarı ile en düşük seçeneklerde ortalama 85 FPS alıyorum ve bütün ayar seviyelerinde çok ciddi FPS dropları yaşıyorum. Bu sebeple kaldırıp yine eski sürümü kurmak zorunda kaldım, yeni sürümü kurmayı düşünenler için uyarı olarak belirtmek istedim ve benim gibi bu sorunu yaşayan var mı merak ediyorum açıkçası.
Kullanmakta olduğum sistem;
- Ryzen 5 1600 AF.
- Gigabyte B450M S2H.
- XPG 2x8 3200MHz DDR4 CL16
- MSI Gaming X RX580 8 GB.
- FSP Raider 650W 80+ güç kaynağı.
- Samsung 970 Evo 256 GB NVMe M.2 SSD.
- İşletim sistemi Windows10 Pro 64 Bit sürüm 2004.

Öncelikle herkese merhabalar, bugün itibarı ile kullanmakta olduğum AMD Radeon sürümünü (20.4.2) yeni sürüm olan 20.9.1 sürümüne güncelledim. MSI RX580 GAMING X 8 GB model ekran kartı kullanmaktayım, Call of Duty Warzone oyunu içerisindeki deneyimim çok kötü etkilendi yeni sürüm ile. Tüm ayarlar en yüksekte ortalama 75-90 arası bir değer alıyordum stabil, an itibarı ile en düşük seçeneklerde ortalama 85 FPS alıyorum ve bütün ayar seviyelerinde çok ciddi FPS dropları yaşıyorum. Bu sebeple kaldırıp yine eski sürümü kurmak zorunda kaldım, yeni sürümü kurmayı düşünenler için uyarı olarak belirtmek istedim ve benim gibi bu sorunu yaşayan var mı merak ediyorum açıkçası.
Kullanmakta olduğum sistem;
- Ryzen 5 1600 AF.
- Gigabyte B450M S2H.
- XPG 2x8 3200MHz DDR4 CL16.
- MSI Gaming X RX580 8 GB.
- FSP Raider 650W 80+ güç kaynağı.
- Samsung 970 Evo 256 GB NVMe M.2 SSD.
- Işletim sistemi Windows10 Pro 64 Bit sürüm 2004.

Black screen hatasını çözsünler de. 10-20 FPS düşse de sorun yok benim için.

Black screen hatasını çözsünler de. 10-20 FPS düşse de sorun yok benim için.

Black screen sorununuzu biraz açabilir misiniz? Bazen bilgisayarım siyah ekrana dönüp ekran kartı fanlarım tam hızda dönmeye başlıyor ve sistem kilitleniyor. Sanırım aynı sorundan ben de muzdaribim. Bu arada sistem hiçbir şekilde 70 derece ve üzerini görmüyor, bellekler dahil sıvı soğutmalı.

1.5 senedir ekran kartımı kullanıyorum şanslı olduğum için sanırım başıma gelen siyah ekran, WattMan gibi hatalar bilgisayarı uykudan uyandırdıktan 1-2 dakika sonra geliyordu. Oyunlarda hiç yaşamadım.
Ben de aynı sürümü kullanıyorum dün Warzone'da 75+ FPS alıyordum Ultra ayarlarda. Ortalama 80-85 sanırım.

Black screen sorununuzu biraz açabilir misiniz? Bazen bilgisayarım siyah ekrana dönüp ekran kartı fanlarım tam hızda dönmeye başlıyor ve sistem kilitleniyor. Sanırım aynı sorundan ben de muzdaribim. Bu arada sistem hiçbir şekilde 70 derece ve üzerini görmüyor, bellekler dahil sıvı soğutmalı.

Mining ya da kapasitör bozulması geçmiş olsun kart tamire gidecek bende yaşadım iade ettim başka çözümü yok hatta kapasitör bile yaptırsaniz çözülmüyor.
2.el mi aldınız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı