RX580 sıcaklığı undervolt ile düzeltilir mi?

ReznooW

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Kuyumcu
Sapphire Nitro+ RX580 çok ısınıyor. Bunu undervolt ile çözer miyim ve FPS kaybı olur mu?

Screenshot_6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
75 derece RX 570 ve sonrası için gayet ideal bir sıcaklık. 79-80 derece görmüyorsa gayet normal. Undervolt işine girip çıkamamamta var sonuçta. Stabiliteyi yakalayana kadar kafayı sıyırabilirsiniz. Eğer şanslıysanız kolay bir şekilde stabiliteyi yakalayabilirsiniz.

Valorant gibi basit bir oyunda 75 derece RDR2 girsem kart yanıcak sanırım.

75 derece rx 570 ve sonrası için gayet ideal bir sıcaklık.79-80 derece görmüyorsa gayet normal.Undervolt işine girip çıkamamamta var sonuçta.Stabiliteyi yakalayana kadar kafayı sıyırabilirsiniz.Eğer şanslıysanız kolay bir şekilde stabiliteyi yakalayabilirsiniz.
Aslında mantığı anlayınca rahat bir şekilde ayar yapılıyor. Fakat aynen dediğinize katılıyorum. Kartı kırma noktasına gelmiştim. Zaten alev topuna dönen XFX RX 590 ekran kartına sahibim. Undervolt yapmam şart olmuştu. -10 voltaj girsem sistem çöküyordu. Sonra Frekans Mhz değerini 90 değer düşürdüm ve -70 voltaj değerinde sıkıntı çıkmadı ve 10 derecelik bir düşüş elde ettim.
Valorant gibi basit bir oyunda 75 derece RDR2 girsem kart yanıcak sanırım.
Hocam dediğim gibi FurMark programında test edin başka oyunlarda test edin ona göre hareket edersiniz.

Ben bir türlü Pulse RX580 8GB (Samsung) için düzgün undervolt ayarları bulamadım. Hangi voltajı denesem OCCT testinde hata veriyor. Pulse kullanan ve undervolt yapabilen varsa ayarlarını paylaşabilir mi ? Ayrıca fan profili ile sıcaklığı düşürdüm ben. Şimdiye kadar 75 dereceyi hiç geçmedi. 60Hz monitörüm olduğu için Vsync açıp sabit sıcaklıkta kullanıyorum.

Ben bir türlü Pulse RX580 8GB (Samsung) için düzgün undervolt ayarları bulamadım. Hangi voltajı denesem OCCT testinde hata veriyor. Pulse kullanan ve undervolt yapabilen varsa ayarlarını paylaşabilir mi ? Ayrıca fan profili ile sıcaklığı düşürdüm ben. Şimdiye kadar 75 dereceyi hiç geçmedi. 60Hz monitörüm olduğu için Vsync açıp sabit sıcaklıkta kullanıyorum.
Hocam öncelikle OCCT yerine FurMark veya oyunlarda test edebilirsiniz. Ayrıca Frekans Mhz değerini biraz düşürüp undervolt deneyin. Bende XFX RX 590 ekran kartım ile Frekans Mhz değerini düşürmeden -5 voltaj değeri düşürsem bile sistem çöküyor.

Hocam öncelikle OCCT yerine FurMark veya oyunlarda test edebilirsiniz. Ayrıca Frekans Mhz değerini biraz düşürüp undervolt deneyin. Bende XFX RX 590 ekran kartım ile Frekans Mhz değerini düşürmeden -5 voltaj değeri düşürsem bile sistem çöküyor.
FurMark testinde hata anlaşılır mı OCCT testindeki gibi ?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı