RX580 sistem Valorant'ta 56 FPS veriyor

Sarp.24

Centipat
Öncelikle merhabalar. 2 sene önce toplamış olduğum masaüstü bilgisayarımdaki özelliklere göre standart FPS'in çok altında FPS alıyorum. Örnek olarak 2 oyunun MSI Afterburner değerlerini paylaştım. Bunun donanımsal veya yazılımsal bir sorun olup olmadığını bilmiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok minnettar olurum.

Donanım bilgileri:
RX580 8 GB.
AMD Ryzen 5 2600 (stok soğutucu ile kullanıyorum)
16 GB RAM 2400Hz.
Anakart: B350M PRO-VD Plus.
SSD yok. 1TB HDD kullanıyorum.

1- Valorant (düşük ayarlar) (biraz fazla kırpmışım, 56 FPS ve 15.1ms yazıyor)

1618060200404.png

2- GTA V (MSAA kapalı, çim ve deniz kalitesi normalde, diğer bütün ayarlar Ultra)

1618060163918.png

Sadece voltajı değiştirdim. Voltaj ayarından sonra bilgisayarım hiç kapanmadı ve bunu yaparken sadece radeon uygulamasını kullandım. Bilgisayarımda yaklaşık 2 saattir DotA2 Çalışıyor ve sadece birkaç kez açılım esnasında oyun kapandı, sonrasında oynamaya devam ettim. Oyun esnasında aldığım FPS bu ayarları yapmadan önceki aldığım FPS değerine yakındı. Voltaj ayarlamasını ise internette izlediğim bir videoya göre yaptım.
Anladım. Bir başkasının voltaj ayarlarını uygulamaktan ziyade kendiniz deneme yanılma yöntemi ile kendi kartınız için çalışan stabil bir voltaj ayarı bulmalısınız.

Anladım. Bir başkasının voltaj ayarlarını uygulamaktan ziyade kendiniz deneme yanılma yöntemi ile kendi kartınız için çalışan stabil bir voltaj ayarı bulmalısınız.
Voltaj ayarlarını eski haline getirdim ancak GTA V oyununda bu değerler değişmedi. Bilgisayarda yaptığım tek değişiklik ekran kartı sürücüsünü sıfırlamak olmasına rağmen sadece GTA da bu sıkıntıyı yaşıyorum. Ne yapmam gerekir? -yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim bu arada.-
1618145040771.png

Voltaj ayarlarını eski haline getirdim ancak GTA V oyununda bu değerler değişmedi. Bilgisayarda yaptığım tek değişiklik sürücüleri sıfırlamak olmasına rağmen sadece GTA da bu sıkıntıyı yaşıyorum. Ne yapmam gerekir? -yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim bu arada.-
Eki Görüntüle 969018
GTA 5'de ekran kartı kullanımı %100 olmasına rağmen Frekans Mhz değeri 683 ve güç tüketimi 29.8W olarak gözüküyor. Bence bu yüzden FPS düşüklüğü oluşuyor. Fakat bu değerlerin neden bu kadar düşük olduğunu anlayamadım açıkçası.

GTA 5'de ekran kartı kullanımı %100 olmasına rağmen Frekans Mhz değeri 683 ve güç tüketimi 29.8W olarak gözüküyor. Bence bu yüzden FPS düşüklüğü oluşuyor. Fakat bu değerlerin neden bu kadar düşük olduğunu anlayamadım açıkçası.
Hard reset atmaya başvuracağım sanırım. GPU ve CPU kullanımları hakkında hiçbir şey bilmiyorum.

Geri
Yukarı