RX580 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

CommandShell

Kilopat
Yer
Nevşehir
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Teknikeri,BOSE Uzmanı,Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikeri
Merhabalar, bana yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Öncelikle hatayı anlatayım. Mesela herhangi bir internet sitesinde geziyorum bilgisayar aniden tamamen donuyor. Donduğu an Caps Lock tuşuyla deneme yaptım aç-kapa işlemi dahi yapmıyor aradan 5 saniye geçtikten sonra mavi ekran ya da herhangi bir hata vermeden aniden reset atıyor ve sistem yeniden aynısı gibi açılıyor. Sistemim çok yeni 3-4 gün oldu dizeli. Windows 10 Pro var fakat orijinal değil. CMD üzerinden aktifleştirme yaptım, orijinal olmaması sanırım bu tarz sorunlara yol açıyordu. Bu konuda da bilgilerinize muhtacım. :)

Isınma problemini direkt eleyebiliriz, kasa içerisinde donanımların üzerindekilerde dahil 8 adet fan var. Ekran kartı üzerinde 2, kasa üzerinde 4, işlemci üzerinde 2 adet olarak. Uygulama üzerinden sıcaklık kontrolü yaptım, değerler 47 derece üzerinde dahi çok zor çıkıyor. PSU bilgilerini de aşağıda detaylı sistem özellikleri içerisine ekliyorum. RAM slotlarını ve diğer slotların yerlerine tam oturduğunu kontrol ettim, sorun yok. Minidump dosyalarını eklemeyi şu an bilmiyorum ama bulursam buraya eklemeye çalışacağım.

En son kaydedilen Minidump dosyası bu linkte;

Sorunlar bu şekilde. Bazen bunu 1 gün boyunca yapmıyor, bazen ise 1 saat içinde 2 kez karşılaşıyorum.

Sistem Özellikleri;

İşlemci
Intel (R) Core (TM) i9-10850K CPU @ 3.60 GHz (Turbo 5.20 GHz )

Ekran Kartı
AMD Radeon Power Color RX 580 Series 8 GB 256 Bit GDDR5

Anakart
ASUS TUF Gaming Z490 Wi-Fi Plus 4600+ MHz DDR4

RAM
Adata XPG Gammix D10 DDR4 2x16 GB 3200 MHz

SSD
Adata 1 TB M.2 Read 1800MB/s Write 1200 MB/s

İşlemci Soğutucu
Rampage ICED Air COOLER S-RGB

Kasa
POSEIDON Xigmatek Mythology Series 650W 80+

Monitör I
Lenovo G27C-10 66A3GACBTK 27" 165 Hz Full HD Curved

Monitör II
Samsung 27" CR50 FHD 60-72Hz FreeSync Curved

Klavye
Rampage Hydra R6 RGB Mechanic Gaming

Mouse
SteelSeries Rival 3 Gaming

Kulaklık
Rampage Falcon X Virtual 7.1 Surround Gaming Headset

Mikrofon
Snoopy SN03-P

Kamera
Everest SC-HD03 1080p Web Camera

Hiçbir fikrim yok. Yeni fare alınca düzeldi. Fareyi çıkartınca PC normal çalışmaya devam ediyordu, bu şeklide fark ettim.
Anladım, fakat hiç bir şey yapamıyorum anında donuyor ve direkt 5 saniye içinde reset atıp sanki sistemi yeni açmışım gibi devam ediyor. Yardımın için çok teşekkürler :) @Gerçek bir Waifu
Konuyla ilgili önerisi olan var mı ?
core temp.png

CPU sıcaklık değerlerim boşta bu şekilde ;

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı