Çözüldü RX580 sistemde mavi renkler bozuk gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak Ayyıldız

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
AMD RX580 ekran kartı kullanıyorum. Son güncellemelerle beraber ekranımdaki mavi renklerin bozulması problemi yaşıyorum. Eski güncellemelerde böyle bir sorun yok. DDU ile yazılım temizleyip tekrar temiz bir kurulum yapıyorum ancak tekrar aynı hata ile karşılaşıyorum. Format atıp tekrar denendi lakin sorun çözülemedi. Monitörüm 60Hz HDMI VGA dönüştürücü ile bağlı. Anlamadığım eski sürümlerde böyle bir sıkıntım yokken yeni güncellemelerde bu sıkıntıyı yaşamam. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 62
Çözüm
Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Telefondan konuya baktığımda sorunsuz gözüktüğü farkettim. Telefondan çekip görseli hemen paylaşıyorum.
Radeon yazılımından monitörün gamasını veya vibrasyonunu düşürmeyi dener misiniz? Bunlar işe yaramazsa bile ufak tefek renk ayarlamaları ile düzelecek bir soruna benziyor biraz kurcalayın derim.
SS alıp attığınızda herkes görseli kendi monitöründe görür ve bozukluk olup olmadığını anlayamaz. Bende gayet normal bir mavi görünüyor. Monitörünüzü herhangi başka bir KAMERA ile çekip görselini buraya atar mısınız?

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Telefondan konuya baktığımda sorunsuz gözüktüğü farkettim. Telefondan çekip görseli hemen paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• 18d4755d-6e95-4afc-b828-488e74965c00.jpg
    18d4755d-6e95-4afc-b828-488e74965c00.jpg
    89,4 KB · Görüntüleme: 51
Radeon yazılımından monitörün gamasını veya vibrasyonunu düşürmeyi dener misiniz? Bunlar işe yaramazsa bile ufak tefek renk ayarlamaları ile düzelecek bir soruna benziyor biraz kurcalayın derim.

Çözüm
Son güncellemelerdeki "Özel Renk Modu" seçeneğini kapattığımda sorunum çözüldü.
İlginiz ve önerileriniz için teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    390,9 KB · Görüntüleme: 56

Geri
Yukarı