RX580 sistemde oyun oynarken ekran kapanıyor

Arkadaşlar kusura bakmayın uyarı aldığımdan cevap yazamadım ama ilgilenen herkese teşekkür ederim. DDU üzerinden tüm sürücüleri sildim ve tekrardan yükledim birkaç ayar daha yapacağım gerçekten sinir bozucu bir durum.

Arkadaşlar kusura bakmayın uyarı aldığımdan cevap yazamadım ama ilgilenen herkese teşekkür ederim. DDU üzerinden tüm sürücüleri sildim ve tekrardan yükledim birkaç ayar daha yapacağım gerçekten sinir bozucu bir durum.

Dostum bahsettiğim geçmiş versiyon sürücü yüklemeyi ne yaptın? Deneyebildin mi acaba?

Hangi sürümü yüklediniz?
@doktorcf Hocam yanlış söylemişim 20.11.2 değil 20.12.1 sürümünü kullanıyormuşum.

Hangi sürümü yüklediniz?
@doktorcf hocam yanlış söylemişim 20.11.2 değil 20.12.1 sürümünü kullanıyormuşum.

Yani bahsettiğim üzere 20.9.1'e kadar ki güncel sürümlerde sorunum aynen devam etti. Bulunduğunuz sürümü de test ettim kendimde. Benim sorunum zaten beklenen problemler listesinde yoktu. Belki de hiç var olmamış nadir problemlerdendir. İndirme yaptığınız sitede sürümle alakalı detaylı notlara ilişkin bir kısım var. Orayı mutlaka okumanızı ve düzeltilen sorunlar hakkında sorununuza daha önceden değinilmiş mi kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Çok da nadir bir problem değil iyi tarafından bakın. 😉

Konunun özet çözümü 1.PS'unuz kalitesiz ve verimsizse kaliteli bir PSU alıp deneyin. 2. AMD driver değiştirip deneyin bu ikisinden biri sizi çözüme götürür.

Konu sahibi arkadaşla aynı sıkıntıyı Msi Rx 580 Gaming X ekran kartım ile yaşamıştım geçmişte. Yabancı forumlarda bile aradım en sonunda bir kaç kişinin tecrübesini okudum o forumlarda servise gönderip sonuç alan 3-5 kişi vardı. Benim kartımın 2 senesi dolduğunda yapmaya başladı garantisi bitti zannettim sonradan Msi garantisi 3 sene olduğunu öğrenip garantiye yolladım. Sıkıntın ekran kartının macunun yenilenmesiyle birlikte düzelecektir. Garantiye yollarken kartın termal macununun yenilenmesini istediğini belirt özellikle benimki bu şekilde düzelmişti. Tahminim yıllardır kullanıyorsun kartı ve ısıyı yeterince aktaramıyor kart üzerindeki soğutma sistemine çünkü termal macun işlevselliğini yitirmiştir tahminim. Garantisi bitmiş bir kartın varsa tecrübeli birisi yenileyebilir ekran kartının termal macununu.

Sıcaklık olarak çok memnunum fakat tükettiği güç olarak yani... RX 580 140W çekiyor. 140W! Şaka mısın kardeşim?
RX 580 225 Watt kardeşim, 140 nereden çıktı?
PSU'nun 12 Volt kanalından verdiği amperleri yazar misin? BIOS'un güncel mi? Sistemin sıcaklık değerlerini kontrol et. FurMark ve Prime95 testlerini yap. Testlerde yine kapanacaktır kanımca.

RX 580 225 Watt kardeşim 140 nereden çıktı.
PSU'nun 12 Volt kanalından verdiği amperi yazar misin BIOS'un güncel mi sistemin sıcaklık değerlerini kontrol et FurMark ve Prime 95 testlerini yap testlerde yine kapanacaktır kanımca.

Kullanılan bileşenlere göre farklılık göstermektedir. Kendi sistemi için belirttiği değerler onlar.

RX 580 225 Watt kardeşim, 140 nereden çıktı?
PSU'nun 12 Volt kanalından verdiği amperleri yazar misin? BIOS'un güncel mi? Sistemin sıcaklık değerlerini kontrol et. FurMark ve Prime95 testlerini yap. Testlerde yine kapanacaktır kanımca.
Maşallah hocam benimki yükte 140W

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-02-15-07-29-06-441_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-02-15-07-29-06-441_com.android.chrome.jpg
    64,5 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı