RX580 sürekli çöküyor

Ali Şamcı

Kilopat
Yer
Kırık koltuk
Daha fazla  
Meslek
Avare
Arkadaşlar bir ara sadece Battlefield 1 oynarken oluyordu şimdi neredeyse her oyunda hatta boştayken bile crash veriyor. Crash verdikten sonra hızı 1350 MHz'ye getirip ısınıyor (boşta iken) sizce kart mı bozuk yoksa yazılımsal bir sorun mu? 1-2 kere overclock yaptım ama AMD'nin kendi yazılımından o da. Driverları DDU ile kaldırıp tekrar kurdum clean boot da denedim hiçbir şey etki etmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC sırasında voltajları abartmışsınız büyük ihtimalle. Önce onu normal ayarlarına çekin. Boşta iken MHz yükseltmesinin çözümü:
Radeon Software uygulamasını açın-ayarlar-ekran-özel çözünürlüklerin sağ tarafında yeni oluştur yazısı var ona tıklayın-zamanlama standartını cvt azaltılmış tıklama olarak değiştirip oluşturun.

OC sırasında voltajları abartmışsınız büyük ihtimalle. Önce onu normal ayarlarına çekin. Boşta iken MHz yükseltmesinin çözümü:
Radeon Software uygulamasını açın-ayarlar-ekran-özel çözünürlüklerin sağ tarafında yeni oluştur yazısı var ona tıklayın-zamanlama standartını cvt azaltılmış tıklama olarak değiştirip oluşturun.

Yeni oluştur yazısı yok maalesef.

Ah kusura bakmayın şimdi fark ettim deneyip haber veririm.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    158,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı