RX580 VBIOS Sonrası Bulanıklık

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartım sabit 1100MHz'de çalıştığı için kartıma uygun VBIOS indirip yükledim. Şimdi oyunlar sanki AA 8X gibi çok yumuşak, bulanık görünüyor. Radeon ayarlarından görüntü keskinleştirmeyi açsam da pek fayda etmiyor. Ne yapmam lazım ?

Orijinal BIOS'a geri dönüp deneyebilirsin ilk iş. VBIOS içinde görüntü çıkış bilgisi de vardır. Bu yüzden sorun olmuş olabilir.
Ağabeyim, ben ilk kez yaptığım için orijinal BIOS'un yedeğini almayı unuttum. Nasıl dönebilirim orijinal BIOS'a ? Kart modeli tam olarak şöyle;

Sapphire Pulse RX580 4GB

Kartı ilk aldığımda 1100MHz vs 1950 olarak çalışıyordu. Bu yüzden undervolt olmuyordu. BIOS attıktan sonra 1366 ve 1750 olarak ayarlandı ve undervolt rehberdeki her şeyi aynen yaptım. Ama bu sefer CS:GO'da sıcaklık 64 dereceyi gördü. Önceden pek ısınmazdı CS:GO'da. Kısaca özet geçersek yedek almadığım için orijinal BIOS'a nasıl dönerim bilmiyorum. Techpowerup'tan indirmiştim BIOS'u. İki tane vardı, diğerini denesem sorun çözülür mü acaba ? Veya orjinal BIOS'u nereden bulabilirim ?
@Tolga Samet Ne yapabiliriz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı