RX580 ve R5 1600 AF sistemin ederi nedir?

Tekli satmak ile sistem şeklinde satmak ayrı. Hem ikinci elde çok fazla 5500 XT, 1650S, 580 4 GB ilanı var aralarından kurtarmak zor olur. Monitör hariç GTX 1660 sistemleri 7-7,5K civarına gördüm mesela ikinci elde.
Yani zorlayıp beklesem 8.5-9K eder gibi? Tabii ki de bu sırada dizüstü fiyatlar daha da artacaktır ama misal diyorum.

Arkadaş fiyatlar gene uçmuş bu nedir ya.. Şu anda elinde pc olmayan birisi sıfırdan sistem alamaz. Orta seviye sistemler bile 10k ya da 9k.

Yani zorlayıp beklesem 8.5-9K eder gibi? Tabii ki de bu sırada fiyatlar daha da artacaktır ama misal diyorum.

Bu saatten sonra ancak dolar kuruyla artar ama o da diğer yandan laptop fiyatına da yansır. Alacağın dizüstünün fiyatı şimdilik belliyse vermeye değer.

Arkadaş fiyatlar gene uçmuş bu nedir ya.. Şu anda elinde pc olmayan birisi sıfırdan sistem alamaz. Orta seviye sistemler bile 10k ya da 9k.

Orası öyle. Yalnızca benim kasayı makul fiyatlardan hesaplamaya kalksam ikinci elde 13K'yı geçiyor. Orta kalite, RGB'siz parçalar seçmeme rağmen durum böyle sen düşün. 1080P oyunculuk için kasa monitör, klavye, mouse kafadan 15K ediyor.

Şimdi satsam bile en az 2-3 ay içinde alabilirim dizüstü.

2-3 ay için risk almazdım şahsen. 3 ay diyorsun bak 3 ay önce sıfır 6600 XT'yi 5037 TL'ye aldım Inventus'tan sen düşün artık piyasa nasıl değişiyor.

Orası öyle. Yalnızca benim kasayı makul fiyatlardan hesaplamaya kalksam ikinci elde 13K'yı geçiyor. Orta kalite, RGB'siz parçalar seçmeme rağmen durum böyle sen düşün. 1080P oyunculuk için kasa monitör, klavye, mouse kafadan 15K ediyor.

2-3 ay için risk almazdım şahsen. 3 ay diyorsun bak 3 ay önce sıfır 6600 XT'yi 5037 TL'ye aldım Inventus'tan sen düşün artık piyasa nasıl değişiyor.
Bir de bu süre zarfında çöp bir bilgisayar kullanmam gerekiyor. Günde 12 saat PC başında kalan benim için en az 2-3 ay onla idare etmem gerekiyor.

Aslında laptop hemen lazım değil. Yazın falan almayı düşünüyordum. Ancak PC'yi o zaman ilana koyarsam hemen satabilir miyim emin değilim. Malum RX580-1600AF var. Yan parçalar pahalı. Siz ne diyorsunuz? Şimdi satmak yerine yazın ilana koymayı denesem 2-3 ay içinde satabilir miyim?

Gerçi fiyatlar o zaman ne olur onu da bilmek imkansız ama...

Bir de bu süre zarfında çöp bir bilgisayar kullanmam gerekiyor. Günde 12 saat PC başında kalan benim için en az 2-3 ay onla idare etmem gerekiyor.

Aslında laptop hemen lazım değil. Yazın falan almayı düşünüyordum. Ancak PC'yi o zaman ilana koyarsam hemen satabilir miyim emin değilim. Malum RX580-1600AF var. Yan parçalar pahalı. Siz ne diyorsunuz? Şimdi satmak yerine yazın ilana koymayı denesem 2-3 ay içinde satabilir miyim?

Gerçi fiyatlar o zaman ne olur onu da bilmek imkansız ama...

Piyasayı devamlı takip etmen lazım. Dizüstü okul için mi lazım? Hali hazırda eksiksiz, ideal bir giriş seviyesi sistemin var hem oyun hem de render bakımından. 6 ay önce piyasa berbattı, 3 ay önce bayağı bir düşmüştü, son 1,5 aydır tekrar uçuşa geçti. İlerleyen dönemleri hiç bilemeyiz ancak AMD ve NVIDIA tarafı giriş seviyesi kartlar çıkarıp piyasaya basarsa doğal olarak düşer.

Geri
Yukarı