RX580'den 6600XT geçtikten sonra Borderlands 2 FPS düşmesi

Aporeyz

Hectopat
Öncelikle merhaba, eskiden oynayıp bitirdiğim bilgisayarımda RX580 8 GB vardı ve cayır cayır oynuyordum. Oyunu şimdi bir arkadaşım aldı oyunu ve bitirmek istedi girdim, şimdiki kartım 6600XT ve çatışmaya girdiğimde şu an 19 FPS'e kadar düştüğünü gördüm. Gereksiz bir şekilde FPS düşüyor ve sıcaklık hep aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bilgileri?

Ryzen 5 3600X 16 GB 3200MHz RAM Gigabyte B450 Gaming X var ama Borderlands 3 üde bitirdim onda FPS'imi 75'e sabitlemiştim Hz değerimden dolayı ve en ufak FPS düşmesi olmuyordu.

Oyun ayarlarında "PhysX" açıksa kapatıp dene.

Onu bende düşündüm fakat sadece düşürülüyor kapatılmıyor dosyalarını sildiğimde ise oyuna girmiyor.

Hangi işlemci kullanıyorsunuz?

Ryzen 5 3600X ama sadece BL2 de böyle bir şey yaşadım bir sürü oyun oynuyorum bilgisayarı zorlayabilecek ama hiçbirinde takılma donma vb yok.

Ryzen 5 3600X 16 GB 3200MHz RAM Gigabyte B450 Gaming X var ama Borderlands 3 üde bitirdim onda FPS'imi 75'e sabitlemiştim Hz değerimden dolayı ve en ufak FPS düşmesi olmuyordu.

Onu bende düşündüm fakat sadece düşürülüyor kapatılmıyor dosyalarını sildiğimde ise oyuna girmiyor.

Ryzen 5 3600X ama sadece BL2 de böyle bir şey yaşadım bir sürü oyun oynuyorum bilgisayarı zorlayabilecek ama hiçbirinde takılma donma vb yok.

"Low"'a aldığında da sorun çözülmüyorsa zaten ondan değildir.

Belli olmuyor. Ben de 5500 XT 8 GB ile Witcher 3 (ilk versiyonu) sıkıntıısz 60 FPS'de aka aka oynarken 6600 XT ile sapıtmaya başlamıştı. FPS'i 60'a sabitleyip denedin mi? Borderlands 2 sevdiğim bir oyun ama hiç denemedim bu sistemde.

Tek fark ettiğim bazı oyunların yüksek FPS değerlerine alerjisi olduğu, motorları o değerlerde takılma yaratıyor.

"Low"'a aldığında da sorun çözülmüyorsa zaten ondan değildir.

Birkaç arkadaş başka forumlarda PhysX özelliğini devre dışı bıraktığımda olması gereken FPS'e geri döndü fakat bunu nasıl kapattılar inan bilmyiorum.

Belli olmuyor. Ben de 5500 XT 8 GB ile Witcher 3 (ilk versiyonu) sıkıntıısz 60 FPS'de aka aka oynarken 6600 XT ile sapıtmaya başlamıştı. FPS'i 60'a sabitleyip denedin mi? Borderlands 2 sevdiğim bir oyun ama hiç denemedim bu sistemde.

Tek fark ettiğim bazı oyunların yüksek FPS değerlerine alerjisi olduğu, motorları o değerlerde takılma yaratıyor.

Evet kesinlikle bazı oyunlarda sapıtıyor bu kart RX580'de hiç böyle bir şey görmemiştim monitörümün Hz'si gereği 75'e sabitlemiştim ama şimdi 60'a sabitleyip bakacağım teşekkür ederim.

PhysX AMD ekran kartlarında Nvidia izin vermediği için işlemci üzerinden çalışıyor. İşlemcin çok güçlü değilse FPS düşürüyor olabilir (bu tür eski oyunlar genelde tek çekirdek üzerinde çalışır).

physxfix.png

Bu dosyayı not defteri ile açıp ve ''PhysxLevel'' girdisini 0 olarak değiştirebilirisin.

PhysX AMD ekran kartlarında NVIDIA izin vermediği için işlemci üzerinden çalışıyor. İşlemcin çok güçlü değilse FPS düşürüyor olabilir (bu tür eski oyunlar genelde tek çekirdek üzerinde çalışır).

Eki Görüntüle 1777306

Bu dosyayı not defteri ile açıp ve "physxlevel" girdisini 0 olarak değiştirebilirisin.

O dosya bende yok neden olduğunu anlamadığım bir şekilde default la başlayan doslayar var sadece.

PhysX AMD ekran kartlarında NVIDIA izin vermediği için işlemci üzerinden çalışıyor. İşlemcin çok güçlü değilse FPS düşürüyor olabilir (bu tür eski oyunlar genelde tek çekirdek üzerinde çalışır).

Eki Görüntüle 1777306

Bu dosyayı not defteri ile açıp ve "physxlevel" girdisini 0 olarak değiştirebilirdo.
O dosya bende yok neden olduğunu anlamadığım bir şekilde default la başlayan doslayar var sadece.

Dostum bir harikasın yaptım dediğin şeyi ve şu an FPS'im zirvelerde çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı