RX590 8 GB performans sorunu

the_raculaa

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, öncelikle sorunumdan biraz bahsedeyim daha önceki sistemim i74790K - GTX770 2 GB idi PUBG'de 1920*1080P yüksek ayarlarda 60-70 FPS CS:GO'da ise 300 FPS alırdım, yeni topladığım sistem Ryzen 1600 - RX 590 8 GB ankart MSI B450M PRO-m. 2 V2 PUBG yüksek ayarlarda 90-95 gayet güzel akıcı oyun fakat CS:GO girdiğimde düşük ayarlarda 180-220 FPS benim için yeterli fakat anlık FPS düşmesiları oluyor oynanmaz hale geliyor oyun bir önceki sisteme göre PUBG'de daha iyi sonuçlar vermişken neden CS:GO'da sorunlar yaşıyorum diğerekden sitede açılan konulara baktım, bu konuda CS:GO'nun işlemci tek çekirdek porformansına baktığından bahsetmişler konuda YouTube linki paylaşılmış fakat sistemim Win7 olduğu için yapamadım. Win10 üzerinden anlatmışlar, son olarak yine bu forumda okudum fakat şu anda link bulamadım. AMD Ryzen masterde Gaming moduna alın demişler tek çekirdek performansı iyileşiyormuş. AMD Ryzen master yükledim başlar başlamaz mavi ekran geldi. PC formatladım AMD'nın sitesinden B450M çpset driverlerini yükledim dün sürücüler güncelken yine kurdum AMD Ryzen masteri fakat sonuc aynı yine mavi ekran geldi, AMD Ryzen masteri çalıştırmayı başarabilirsem sorunum büyük ölçüde hallolacak gibi ama beceremedim. Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz?

3f55732d-7da9-49b9-affe-2ada743b1d6f.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Makina format manyağı oldu hocam windows 10 kuruluydu cnbench r15'de 100 fps veriyordu win7 proya geçtim şu anda 128 fps veriyor gpu, aynı şekilde windows 10'da sıkıntılar vardı win7 ye gectıkden sonra cnbench skoru duzeldı fakat csgoda aynı sorunları yasıyorum
Bu arada windows 10 1909 sürümü yukluydu 2 adet aygıt yazılımı yuklenemıyodu 1 ad pcı aygıtı 1 ad amd ile ilgili bi aygıt çipset driverlerini herseyı yukledım bi turlu unlem ısaretı gecmedı denemedıgım sey kalmadı 3 gundur 10 kere formatladım pc yı en sonunda wın7 pro kurdum driverleri yuklendı sıkıntı cıkmadı cnebench skorumda duzeldı fakat csgo problemı devam edıyor
msi kompaktör ile test yaptırdım 140w üzerine cıkmadı kart %100 yük altındayken psu 500w +80 bununla alakalı olabilirmi sizce

csgo.jpg
msık.PNG
csgo.jpgcsgo.jpgmsık.PNG

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı