RX590 Nitro+ düşük performans sorunu

Combine

Centipat
Öncelikle merhaba benim sorunum birkaç oyunda ekran kartımın vermesi gerekenden çok daha az FPS alıyorum. ekran kartım RX 590 Nitro+ normalde yüksek ayarlarda 60 FPS almam gerekirken ben orta ayarlara aldım fakat hala 30 FPS alıyorum. MSI Afterburner'da yaptım sonuçlar bu şekilde ama koyduğum resimler oyunun kendi testi. Metro Exodus oynadığımda yine aynı sorunları yaşamıştım. işlemcim Ryzen 5 2600, RAM 8 GB ve Kingston DDR4 3000MHz yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• ac fps değerleri.png
    ac fps değerleri.png
    66,7 KB · Görüntüleme: 62
Watmann hatası geliyor bence. Ben PC'yi kapatır telefondan devam ederdim araştırmaya wattmann gelirse ayıklaman zor olur.
Endişelendirmek istemem ama kesin bir cevap gelene kadar en garantisi bu olur diye düşünüyorum.

Şöyle açıklayayım RX5xx serisi kartlar yüksek voltaj ile geliyorlar bu yüksek voltaj ilk zamanlar ucuz fiyata yüksek performans gibi algılanıyor fakat bu yavaş yavaş GPU'ya zarar veriyor. Ama sizi farahlatayım biraz 50 kartdan 1'inde görülür gene yüksek biraz ama bir ihtimal siz işinizi garantiye alın ve bence beni idnleyin kesin bir cevap gelene kadar da kullanmayın bence :(

Dikkatli okur iseniz direkt olarak wattmann demedim bir ihtimal dedim. Kesin cevap gelene kadar işimizi garantiye alalım dedim. Beyfendinin bilgisayarı kıymetlidir. Herkesin Mali kendine göre kıymetlidir. Başına bir şey gelsin istemeyiz.

Dikkatli okur iseniz direkt olarak wattmann demedim bir ihtimal dedim. Kesin cevap gelene kadar işimizi garantiye alalım dedim. Beyfendinin bilgisayarı kıymetlidir. Herkesin Mali kendine göre kıymetlidir. Başına bir şey gelsin istemeyiz.

Tabiki hocam biraz yanlış bir üslup kullandım sanırım, ama ben sorunun wattmann olduğunu sanmıyorum, bilgisayarım aniden donuyor, kapanıyor gibi şeyler söylememiş arkadaş ayrıca wattmann hatası verdiğinde AMD bildirim gönderiyor diye biliyorum, benim kanaatimce sürücülerden kaynaklı

Tabiki hocam biraz yanlış bir üslup kullandım sanırım, ama ben sorunun wattmann olduğunu sanmıyorum, bilgisayarım aniden donuyor, kapanıyor gibi şeyler söylememiş arkadaş ayrıca wattmann hatası verdiğinde AMD bildirim gönderiyor diye biliyorum, benim kanaatimce sürücülerden kaynaklı
sürücülerim güncel ama bu ilk defa metro exodusda başıma geldi oyun bitene kadar toplamda 4 defa falan oyun dondu çıkmaya çalıştığımda başka yere geçiyormuş gibi oluyordu ama siyah ekranda kalıyodu pc yi yeniden başlatmam gerekiyordu.

Evet hepsi güncel.

Sürücüleri DDU programı ile kaldırıp yeniden temiz bir kurulum yapmanızı öneririm, ama dikkat edin eger bilmiyorsanız iyice araştırın zaten çok zor bir işlem değil sanırsam, bende hiç yapmadım ama çoğu sorunun kaynağı hatalı sürücüler olabiliyor bu yüzden bu işlemi çok öneriyorlar ve sizin durumunuz için aklıma başka bir şey gelmedi

Geri
Yukarı