Çözüldü RX590 boşta 49-50 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kadir Yarman

Decapat
DADG-2 sisteme sahibiyim. Ekran kartına pek bir yük binmediği halde 49-50 derece sıcaklıklarına çıkmakta. Değerler normal mi sizce? Pek anlamıyorum bu konulardan. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-23 210406.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-23 210406.png
    68,1 KB · Görüntüleme: 59
Çözüm
Hiçbir şekilde bir ayarlama yapmadım ve nasıl ayarlayabilirim?

Afterburner Program'ını indir. Ayarlamalar kısmından "fan" kısmına gir orada "enable user defined software automatic fan Control" tikini işaretle. Sonra alttaki grafikten istediğin şekilde ayarlayabilirsin.
DADG-2 sisteme sahibiyim. Ekran kartına pek bir yük binmediği halde 49-50 derece sıcaklıklarına çıkmakta. Değerler normal mi sizce? Pek anlamıyorum bu konulardan. Şimdiden teşekkürler.
RX serisi için değerler gayet normal bunlar olağan sıcaklkta çalışmaya uygun donanımlar fan açması pek normal gibi durmuyor olabilir fakat ekran kartının ayarları olması lazım oraları biraz kurcalamanı tavisye edeirm

Aynı sistem bende de var. Kasanın önünde fanları kapatan kapağı sökünüz. Ben böyle kullanıyorum. Maalesef o sistemin handikapı dünyadaki en kötü hava akışına sahip mühendislik harikası kasası.

Edit: O kapağı çıkarırsan boşta 30 dereceyi görüceksin.

Geri
Yukarı