RX590 Düşük FPS sorunu

egeyurtsuz

Hectopat
Merhaba. 4 hafta önce yeni bir bilgisayar aldım. İlk geldiğinde Fortnite'de görüş mesafesi en Ultra'da 280 FPS alıyordu. Ama şimdi 130 zor görüyor.
Sistemim; ,
RX590 Sapphire Pulse.
2x8 3000MHz RAM.
B450M S2H Gigabyte.
R5 2600.
Corsair Carbide Spec-Delta(PSU dahil)
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi zorlayan bir oyun var mı?
Yok.
Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar yüklermisiniz ?
Onu da yapmıştım.

FPS her mekanda aynı o
Oyun içi GPU kullanımı hangi dolaylarda? Açık bir alanda oynanan oyun olduğu için bölgesel olarak FPS
Merhaba. 4 hafta önce yeni bir bilgisayar aldım. İlk geldiğinde Fortnite'de görüş mesafesi en Ultra'da 280 FPS alıyordu. Ama şimdi 130 zor görüyor.
Sistemim; ,
RX590 Sapphire Pulse.
2x8 3000MHz RAM.
B450M S2H Gigabyte.
R5 2600.
Corsair Carbide Spec-Delta(PSU dahil)
Şimdiden teşekkürler.
VSYNC açık mı? GPU kullanımı ne durumda?

Grafik ayarlarının yapıldığı sayfada olması gerekiyor, alt kısımdan 3. diye hatırlıyorum. Bu arada benim mesaj niye öyle oldu anlamadım.
Hemen bakıyorum.
Grafik ayarlarının yapıldığı sayfada olması gerekiyor, alt kısımdan 3. diye hatırlıyorum. Bu arada benim mesaj niye öyle oldu anlamadım.
Vsync kapalıymış.
VSYNC kapalıymış.
VSYNC yi açtığımda gecikmeler oluyor.

Son düzenleme:
Aynı sistem bende de var kasasına kadar her şey aynı ama benden kötü bilgisayarı olan arkadaşlarım benden çok çok daha fazla fps alıyorlar. Bu konuda yardımcı olan olursa süper olur cidden
Acaba darboğaz mı oluyor bilmiyorum ki.
Fark ettim ki GPU kullanımı %20 ye düşüyor.Ve %50 ye çıkıyor.Nası düzeltirim?

Son düzenleme:
22.09.2019 tarihinde Itopya'dan satın aldım ve aldığım günden beri MSI Afterburner ile değerlere dikkat ediyoruz. Ne kadar araştırdıysam çözümünü bulamadım. Sistemimi bu yazının altına paylaşmak isterim belki çözümünü bilen birisi çıkar.

İşlemci: Amd Ryzen 5 2600
Anakart: Gigabyte B450M S2H
Ram: 2x Adata XPG 8GB Gammix D10 Kırmızı 3000MHz
Ekran Kartı: Sapphire Radeon RX590 Pulse 8GB
Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta (PSU DAHİL)
HDD: Seagate 1TB Barracuda
SSD: Adata XPG 512GB Spectrix S40G RGB
Monitör: AOC C24G1

22.09.2019 tarihinde Itopya'dan satın aldım ve aldığım günden beri MSI Afterburner ile değerlere dikkat ediyoruz. Ne kadar araştırdıysam çözümünü bulamadım. Sistemimi bu yazının altına paylaşmak isterim belki çözümünü bilen birisi çıkar.

İşlemci: Amd Ryzen 5 2600
Anakart: Gigabyte B450M S2H
Ram: 2x Adata XPG 8GB Gammix D10 Kırmızı 3000MHz
Ekran Kartı: Sapphire Radeon RX590 Pulse 8GB
Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta (PSU DAHİL)
HDD: Seagate 1TB Barracuda
SSD: Adata XPG 512GB Spectrix S40G RGB
Monitör: AOC C24G1
Bende itopyadan aldım v3.5 i özelleştirerek.İlk geldiğinde sorun yoktu ama sonra...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı