RX590 ile sistem toplama

hancock

Decapat
Merhaba arkadaşlar, bu yaz bir sistem toplayacağım da en fazla 5500 lira verebilirim. Sistem toplama hakkında biraz bilgim var. Topladığım sistem ise şu:

• Anakart : MSI B450-A PRO AMD B450 Soket AM4 DDR4 3466MHz (A-XMP OC MODE) HDMI DVI ( - )
  • Ekran Kartı : Sapphire RX590 NITRO+ SE 8GB GDD5 256Bit AMD Radeon DX12 RGB
  • İşlemci : AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
  • RAM: ADATA XPG SPECTIRIX D41 16GB (2x8GB) 3000MHZ DUAL DDR4 CL16 RGB RED
  • Kasa : Aerocool P7-C1 Pro 600W 750W Cam Panel Oyuncu Kasası AE-P7C1-PRO ( - )
  • K.Fanı : Aerocool P7-F12 Pro 3 x 12cm RGB Led Fan + RGB Kontrolcü Fan Hub (AE-P7F12-PRO)
  • HDD: Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 256MB Cache Harddisk
  • SSD : ADATA 512GB XPG SX8200 PRO PCIe Gen3x4 M.2 SSD (3500MB Okuma / 2300MB Yazma) ( - )

Yanına ( - ) koyduğum parçalar değiştirilebilir parçalar. Kasa şu şekilde 6000 lirayı geçiyor. Bütçemin üstüne çıkıyor bu konuda hangi parçaları değiştirebilirim ?
Kasa tercihi biraz benim için önemli şöyle ki:
1-Hava sirkülasyonunu rahat bir şekilde yapabilsin.
2-Üst tarafa 2 veya 3, ön tarafa 2 veya 3 fan koyabileceğim bir kasa olsun.
3-80+ sertifikalı bir PSU varsa için de o zaman çok daha güzel olur :)
Şimdiden ilgilenen herkes için teşekkür ederim.
Hayırlı forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aerocool P7-C1 Pro 600W 750W Cam Panel Oyuncu Kasası AE-P7C1-PRO ( - )
Kasayı değiştirebilirsiniz bence pahalı fakat anlamadım olayını 600W ve 750W yazıyor nasıl oluyor yani? İkisinden birini mi koyup yolluyorlar? Ayrıca 512 GB SSD gerçekten gerekli mi? 2 TB HDD var yanında. Bence gerçekten ihtiyacınız olan şeyleri alın. Bunlar fazlalık ise düşürebilirsiniz kapasitelerini.

Anakart olarak Gigabyte B450M GAMING AM4 DDR4 SES GLAN M2 USB3.1 MATX Anakart Fiyat öneririm. Güzel indirim var kaçırma bence. M.2 SSD render sistemler hariç cidden gereksiz masraf.
Yazılımla uğraşacağım onun için okuma ve yazma hızı yüksek olsun dedim. M.2 SSD tercih etmemin sebebi bu, belki de SATA SSD de işimi görür :)

Kasayı değiştirebilirsiniz bence pahalı fakat anlamadım olayını 600W ve 750W yazıyor nasıl oluyor yani? İkisinden birini mi koyup yolluyorlar? Ayrıca 512 GB SSD gerçekten gerekli mi? 2 TB HDD var yanında. Bence gerçekten ihtiyacınız olan şeyleri alın. Bunlar fazlalık ise düşürebilirsiniz kapasitelerini.

Kasa 600W olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Kasa dışında geri kalan parçalara çok baktım bunlar aklıma yattı. Fakat yukarıda yazdığım özellikleri sağlayan kasalardan birisi. Kasa tavsiyeniz varsa bakabilirim :)
Normal de 1TB HDD yeterli olur. Çünkü SSD de kullanacağımdan ötürü minimum 1.5TB civarında olur. Bu depolama alanı da bana yeterli olur.

Bu sistemde geliştirme yapabilirsiniz.
Hocam bu sistemi gördüm de parça değişiminde itopya özgürlük tanımıyor. Mesela kasa değişimi yapıcam dandik kasa koymuşlar veyahut ssd değişimi yapıcam yine aynı şekilde absürt ssdler koymuşlar o yüzden kendim toplamaya çalışıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı